www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Grgr121Ex Sau Ibanez Grx20


Guest justfour
 Share

Recommended Posts

Guest justfour

Ibanez GRGR121EX sau Ibanez GRX20 --SALUT....as dorii sa ma ajutati cu parerea voastra despre aceste doua chitarii si eventual niste sfaturi in legatura cu care mi-ati recomanda-o.......MERSI!!!

Link to comment
Share on other sites

Ibanez GRGR121EX sau Ibanez GRX20 --SALUT....as dorii sa ma ajutati cu parerea voastra despre aceste doua chitarii si eventual niste sfaturi in legatura cu care mi-ati recomanda-o.......MERSI!!!

 

Ca posesor de GRG121 iti spun ca e o alegere foarte buna.Nu de alta,dar are bridge fix si te scapa de multe belele.Acordajul tine,are si sustain foarte bun schimbi corzile usor...bla bla...Dozele cred ca sunt aceleasi.Eu le-am schimbat pe ale mele,dar din motive de gust...cele stock nu erau rele deloc ;).

Grx20 are un tremolo,care mie cel putin nu imi prea inspira incredere si are si cheite mai slabe.

Acum depinde si de ce vrei tu sa faci cu ea....daca ai nevoie de tremolo ia GRX-ul desi...nu stiu cat de mult ai sa poti sa il utilizezi :-??.

Bafta sa ai!:rulez:

Link to comment
Share on other sites

mi-a fost dat sa pun mana odata pe un Ibanez GRGR121EX, si mi s-a parut o chitara mai mult decat decenta pt categoria ei de pretz, foarte misto la mana, si destul de versatila... ti-as recomanda-o cu mai multa caldura decat cealalta varianta care, pe langa faptul ca e mai slaba decat GRGR121, sa fim seriosi.....e urata :)))))

glumesc..

 

Numai bine,

Adrian

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.