www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Modificare Chitara


yamazaki
 Share

Recommended Posts

vreau sa modific copia mea de fender strat,

din ce am vazut prin catalogu fender, vreau sa ii

pun un "Standard Stratocaster® Pickguards H/H"

pe care sa pot pune niste : Black Dove Pickups neck, si bridge

cu un 3 way pickup selector switch, vreau sa pun 3 potentiometre [ 1vol, 2 ton]

niste knobs strat, black [1 vol 2 ton ]

si 3 termolo cavity springs [ nickel ]

vreau sa imi ziceti , daca pot pune doze black dove pe un start care are 3 Custom Shop Fat '50s Pickups,

si daca imi puteti spune daca gasesc tot ce vreau eu la muzica si cat ma costa

post-90-1113721120_thumb.jpg

post-90-1113721353_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

cred ca poti sa pui hh, dar nu inteleg de ce vrei hh. mai bine ii pui ssh :). apropo, se gasesc la muzica doze de tot felul (fender), dar masca de chitara, potentiometre and stuff nu am vazut si tot felul. costurile se ridica cam pe la 3-4,daca le iei de la muzica (adica, zic ca daca o sa gasesti toate alea :))

Link to comment
Share on other sites

Fender Black Dove e o doza single coil in format soapbar. Adica e cat un humbucker. E buna pentru jazz si alte lucruri pasnice.Daca zici ca ai fat 50's(vorbesc de Fender fat'50 pe chitara aia nu vad un motiv bine intemeiat (decat ala de a canta jazz) incat sa le schimbi :).

 

Doza asta costa cam 80-100$ x2 in US + pickguardul care e 20-25$ + potentiometre si ce mai vrei tu p-acolo care sunt inca 10-15$ = ~ 200-250$ in SUA. Cum traim in Romania si nu in SUA pregasteste-te sa platesti cu ~20-50$ (si aici sunt optimist) in plus. Total 250$. Daca merita sau nu hotarasti tu .

 

Inainte de a cumpara dozele desfa pickguardul si vezi daca incape acolo o doza dubla. In mod normal ar trebui sa incapa dar e bine sa verifici.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.