www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

MXR distorsion+


teckus
 Share

Recommended Posts

Vreau sa "fortez" cu el un Marshall Jackhammer(care nu prea are gain mare si suna cam infundat), am incercat faza asta cu un Zoom505II si suna bine(se apropia de gusturile mele).

 

pune in fata lui un overdrive :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei_T

Salut, ar trebui sa mearga, vezi ca s-ar putea sa trebuiasca sa scoti C7 din circuit sau sa-i micsorezi valoarea ca sa ai mai multe inalte.

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

Salut, ar trebui sa mearga, vezi ca s-ar putea sa trebuiasca sa scoti C7 din circuit sau sa-i micsorezi valoarea ca sa ai mai multe inalte.

de ce nu inerci un ts808 diy daca tot teai apucat de construit , e mai complicat dar cred ca se merita

dau dac vrei ceva cu un sunet mai inalt un fender blender (astai parerea me destul de greu daca nu ii gasesti pcb deja facut)

 

 

stii ce ar fi tare daca ai avea de nde sa incerci mai multe pedale ,ca sa vezi care iti da un ton mai bun si dupai sa faci clone dupa ele sau macar asa in mare un fuzz un od ,un distors si vezi care se apropie de ceia ce vrei tu ca sa nu arunci bani si timp pt un sunet care nu iti place

 

acuma nu am auzit cum suna marshalul tau da vezi ca sunet infundat e dat si de o nepotrivire de inpedanta lucru usor rezolvat de buffer/preampul din partea de sus a forumului diy (a si chiar daca nu e de la inpedanta poti folosi preampul in interiorul chitari ca belive me nu strica acum 3 zile am montat unul intrun behringer si suna mult mai bine) sorry pt offtopic

Edited by diogrey
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.