www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedal Board


Recommended Posts

Pedal Board.

http://www.senia.ro/um300-pedala-efect-behringer-15821-3 pedala de distorsie

http://www.senia.ro/to100-pedala-efect-behringer-15792-3 pedala de overdrive

http://www.senia.ro/nr100-pedala-efect-behringer-15816-3 pedala de noise reducer

http://www.senia.ro/eq700-pedala-efect-behringer-15799-3 pedala de equalizer

http://www.senia.ro/dc9-pedala-efect-behringer-15832-3 pedala de compresie

http://www.senia.ro/rv600-pedala-efect-behringer-19759-3 pedala de reverb

Sunt noi toate cumparate anul trecut de pe senia ( 23-12-2010),le dau cu tot cu cabluri si alimentare, care mai are o mufa in plus pentru o a saptea pedala.

Costul pedalelor + alimentare + cabluri a fost de 950 ron.

 

750 ron neg pedalboard-ul.Sau schimb cu electroacustica in acesti bani.

Poisonboy.2die4@yahoo.com 0753 983 007

Edited by the outsider
Link to comment
Share on other sites

M-ar interesa reverbu' si noise reduceru... 150 ron?

va rog frumos fara oferte de astea.190 ron a costat doar reverbu,tu gandesti cand vorbesti?te crezi la bazar.Doar oferte serioase va rog.Si pedal boardul se da doar tot sau se shimba cu acustica sau electroacustica.

Link to comment
Share on other sites

va rog frumos fara oferte de astea.190 ron a costat doar reverbu,tu gandesti cand vorbesti?te crezi la bazar.Doar oferte serioase va rog.Si pedal boardul se da doar tot sau se shimba cu acustica sau electroacustica.

 

Prietene, cu atitudinea asta, bafta la vanzare. Si ideea vanzarii la mana a doua este ca, de regula, se vinde la jumatate de pret. Daca vreau sa dau 190 de lei pe ea, o cumpar din magazin, nu de la tine, ca nu suntem tovarasi.

Link to comment
Share on other sites

cu atitudinea asta nu ai sa cumperi tu nimic,nu am zis ca dau la pretul din magazin,citeste cu atentie anuntul,pedalele au o luna de zile,asa ca ma scuzi nici la jumatate de pret nu le dau.dute si cumpara tu de unde vrei la bani astia,e marfa mea cer cat vreau.Si nu te mai baga aiurea in postul meu.In post scrie exact cat a costat tot pedalboardul plus alimentare si caburi nu mai spun de cei 200 de ron scazuti din costul total al pedalboard ului,si daca cascai bine ochii vedeai ca e si un amp bonus.scade tu ampu cablurile si alimentarea si sa vezi ca nu le dau la pret de magazin(si scrie acolo mare daca te uiti Pret NEGOCIABIL) ''TOVARASE''.

Edited by the outsider
Link to comment
Share on other sites

Observ, negocierea e punctul tau forte. Hai sa te educam un pic in ale vanzarii. Cand cineva vrea sa cumpere ceva la un pret NEGOCIABIL, oferteaza cu o suma mica, evident, foarte convenabila pentru el. Apoi, vanzatorul cere un pret mai mare pe produsul sau, si replicile astea dureaza pana cand se ajunge la un mijloc acceptat de amandoi. Acum, sa exemplificam pe situatia noastra. Noise gateu' e 100 lei, iar reverbul 190. Sa zicem 300 de lei. Eu am ofertat 150 de lei. Tu, sa zicem, vroiai sa vinzi cu 250 ca sunt aproape noi si alte treburi. Imi ofereai pretul de 250. Eu ofertam la 180, tu 220, si tot asa pana cand ti le cumparam cu 200-210. Sa stii si tu ca daca vrei sa vinzi ceva folosit ca nou, asta merge numai intre prieteni. Decat sa-ti dau tie 250 de lei, mai bine ma duc la senia si mi le iau frumos cu 290, cu cutie, garantie, si toate cele. Hai sa traiesti, si sa ai o zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Observ, negocierea e punctul tau forte. Hai sa te educam un pic in ale vanzarii. Cand cineva vrea sa cumpere ceva la un pret NEGOCIABIL, oferteaza cu o suma mica, evident, foarte convenabila pentru el. Apoi, vanzatorul cere un pret mai mare pe produsul sau, si replicile astea dureaza pana cand se ajunge la un mijloc acceptat de amandoi. Acum, sa exemplificam pe situatia noastra. Noise gateu' e 100 lei, iar reverbul 190. Sa zicem 300 de lei. Eu am ofertat 150 de lei. Tu, sa zicem, vroiai sa vinzi cu 250 ca sunt aproape noi si alte treburi. Imi ofereai pretul de 250. Eu ofertam la 180, tu 220, si tot asa pana cand ti le cumparam cu 200-210. Sa stii si tu ca daca vrei sa vinzi ceva folosit ca nou, asta merge numai intre prieteni. Decat sa-ti dau tie 250 de lei, mai bine ma duc la senia si mi le iau frumos cu 290, cu cutie, garantie, si toate cele. Hai sa traiesti, si sa ai o zi buna.

ti am mai zis se vinde tot,nu am incercat sa iti vand nimic la nici un pret,imaginatia ta poate crede asta,eu am pus un pret pe tot,am scazut 200 de lei din costul initial si mai dau si un amp bonus,deci concluzia nu le vand la pret de magazin,asa ca dute si cumpara de unde vrei,stima

P.S, NS e 110 ron ,impreuna fac 300 si mai pune si transportul asta daca nu stai langa senia

 

Indiferent ce super-pedale vei avea mai incolo, daca le pui tot in aceasi ordine (eq->dist->overdrive->reverb->comp->ns) tot ca naiba o sa sune. E pacat, consider ca pedalutele Behringer au potential.

asa ma dus pe mine capu sa le pun,daca ai tu alt layout mai eficient sunt deschis la pareri,si au potential,suna chiar bine.

Edited by the outsider
Link to comment
Share on other sites

asa ma dus pe mine capu sa le pun,daca ai tu alt layout mai eficient sunt deschis la pareri,si au potential,suna chiar bine.

 

Eu le-as aranja in felul urmator:

comp->overdrive(pus inainte de distorsie poate fi folosit ca boost pentru un solo)->dist->eq->reverb->ns

Pozitia eq-ului e variabila. Il poti pune inainte de drive (si el poate fi folosit ca boost pentru anumite frecvente) dar eu zic ca cel mai bine suna dupa pedalele de drive. Eu prefer sa scot mult din medii in pedala de drive si sa folosesc EQ pentru a pune mediile in evidenta doar atunci cand am nevoie de ele. Ce am scris legat de EQ e 100% subiectiv.

UP pentru pedalute! Daca se intampla o minune si fac rost de bani te las fara compresor si eq!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.