www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Chitarist/a Si Basist/a In Iasi


the outsider
 Share

Recommended Posts

Trupa nou infiintata cautam o chitara ritm si un basist.

Cerintele ar fi urmatoarele:

-sa ai scula

-sa vrei sa canti

-sa iti cunosti instrumentul

-varsta 18-24 nu conteaza daca esti baiat sau fata.

 

Deocamdata in trupa se afla chitara,voce si tobe,chitara ritm nu va avea prea multa bataie de cap,facem piese proprii(avem 10 piese deja)sun destul de simple sa zic asa ,nu ti trebuie super abilitati sa le canti,doar sa iti mearga mana eu voi face solo.Basul va avea ceva treaba,este nevoie de un om cu feeling care sa improvizeze.Repetitii cam 2 pe saptamana pt inceput,avem cantari in februarie aprox 3-4,deci va trebui sa ne miscam cam repede.Stiluri abordate ,funk , blues , chestii mai alternative,nimic ''greu'' insa ,mentionez acest anunt este exclus metalistilor nu vreau commentarii offtopic nu am nimic cu voi,fiecare cu treaba lui.

 

Aici un link de myspace ca sa va puteti face o idee,piesele sunt 100% ale noastre.

http://www.myspace.com/alternatebandmusic

 

Contact:

0753 983 007 sau poisonboy.2die4@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Salut, intreb si eu, pana la primul concert mai este mai putin de o luna, si din expetienta de pana acum stiu ca in Iasi (in general) se gasesc basisti mai greu. Pe ce v-ati bazat cand ati programat acele cantari? O luna e cam la limita pentru invatarea unui repertoriu de 10 piese, la care se mai adauga si gasirea unui basist.

Link to comment
Share on other sites

Of nu poate omul sa caute un instrumentist ca trebuie sa apara carcotasii.

Dragul meu George,un bass exista dar nu suntem prea multumiti de el.Iti dai seama ca nu programam cantari asa in nestire.Si dupa cum scrie si in anunt cautam un basist cu feeling care sa improvizeze,nu vom da 10 piese de cantare,vor fi doar 4-5 piese din tot repertoriul.Nu cred ca cerem o munca atat de imposibila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.