www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doza Se Intrerupe


bullet
 Share

Recommended Posts

Am pe un fender strat MIM, un set de doze Samarium Cobalt, am o problema cu doza de neck, se intrerupe, nu e de la switch, am desprins placa si am observat ca unul din cele 3 fire ale dozei se intrerupe daca trag de el.lipiturile care vin direct pe doza se pot reface?sau afecteaza bobina ?acum doza am reuait sa o reglez p inaltime ca sa nu mai faca aiurea contact, dar nue o solutie.ce pot face?

Link to comment
Share on other sites

am patit-o si eu cu o doza de tele

 

mi-a lipit-o cineva odata, si apoi iar mi le-a rupt cineva si acum nu se mai vad firele care ies din doza si nu mai pot sa lipesc nimic practic...

mare atentie cu astea... mai bine pui pe cineva care se pricepe

 

dupa 3 ore de masuratori...verificari etc.(la masuratori nu arata nimic intrerupt), amd esfacut capacul dozei....si ce sa vezi...fara capac nu facea absolt nimic...cum puneam capacul iar se oprea....pana cand ROMANESTE, am pus o hartie pe interiorul capacului am gaurit hartia ca sa iasa magnetii si....NU MAI FACE.....;)))))))so uat da fac????asa ca , care maia veti rpobleme dastea incercati cu o bucata de  hartie  poate aveti norock;)))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.