www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Satriani-11 iulie-Budapesta


Guest nico
 Share

Recommended Posts

Guest nico

Domnilor, careva interesat de Saint Joe, Budapesta, 11 iulie?

E doar 8500 forinti biletul, aproximativ 1.140.000 lei vechi...

90% voi fi acolo!

Link to comment
Share on other sites

Guest nico

Tocmai mi-am luat bilet!

In maxim o saptamana imi soseste si...dupa Steve Vai i-a venit si randul lui Satch sa-l vad!

Link to comment
Share on other sites

Guest nico

Pai, bilete sunt.

Dai matale click pe www.satriani.com si, in sectiunea "road", click pe "buy"... ideea e ca fara carte de credit nu prea poti lua bilet, sau se poate merge acolo inainte si-ti iei bilet in modul obisnuit.

De transport ce sa zic, eu inca ma mai gandesc daca sa ma duc cu masina sau cu trenul...dar cum o sa merg si cu sotia si voi sta pe-acolo minim 4 zile, cred ca aleg varianta tren, daca am fi mai multi, poate ne-am combina cu masina...

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

eu as fi interesat , dar cam cat ar costa trenu ? din bucuresti pan la Budapesta , dus-intors :) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest SlashGNR

Au cantat urmatoarele:

01- Intro

02- Welcome To The Jungle

03- It's So Easy

04- Mr. Brownstone

05- Better

06- Bumblefoot Solo

07- Live And Let Die

08- Madagascar

09- Robin Solo (Beautiful)

10- Sweet Child O' Mine

11- Richard & Robin Solo

12- You Could Be Mine

13- Blues Jam

14- Dizzy Solo

15- The Blues

16- Out Ta Get Me

17- Knockin' On Heaven's Door

18- My Michelle

19- Axl Piano Solo

20- November Rain

21- Instrumental: "Ancient Hungarian Folksong"

22- Nightrain

Encores:

23- Ron Solo (w/ Don't Cry)

24- Robin Solo

25- Paradise City

Au fost 12500 persoane, spectacolul a durat 134 minute, in deschidere a cantat o trupa maghiara "Sex Action". Anumite melodii nu au fost cunoscue pentru toata lumea (melodii de pe albumul "Chinese Democracy"), eu am cunoscut toate melodiile, am stat chiar infata, au fost 3 persoane inaintea mea :) la un moment dat cantam numai eu cu Axl, melodia "The Blues" / nu glumesc, se uita chiar in ochii mei, iar la ultima melodie (Paradise City) Robin Finck(chitarist) a facut ceva de genul ce facea Slash la turneul din '92 (a coborat de pe scena, acolo aproape de gard, astfel incat cei din fata l-au putut atinge :) eu mi-am pus mana la el pe ceafa :( )

In cocluzie a fost excelent, chitaristi super, Axl canta chiar bine la Budapesta, am ogramada de inregistrari audio si video din turneu si nu avea vocea adecvata (daca pot spune asa B)) :) .

Daca va intereseaza, imi puteti cere inregistrari.

Pentru ca toti suntem chitaristi, ascultati urmatoarea inregistrare de la concert, cantata de Ron Thal 20_22_Don__t_Cry__Instrumental_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest SlashGNR

Salut,

dupa cum stiti, am fost la concert Guns n' Roses luna trecuta, in Mai; incolo m-am dus cu microbus, inapoi am luat bilete de tren, din greseala am luat bilete dus intors, nu conteaza, macar am ajuns acasa .

Deci mi-au ramas 3 bilete de tren Arad - Budapesta accelerat, cls. a-II-a valabile din 02.06.2006 - 01.08.2006.

Cine e interesat, sa ma contacteze --> pret negociabil.

Edited by SlashGNR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.