www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Evenimente GOTH


Susceptor
 Share

Recommended Posts

intrucat miscarea goth este inexistenta in Romania, este posibil ca din 2 in 2 saptamani, marti in club Underworld sa fie seara goth, cu proiectii si muzica specifica; genurile principale vor fi gothrock, deathrock, darkwave si post-punk, sperand sa inserez si melodii ebm, hellektro, shoegazing, ethereal etc

 

primul eveniment de acest fel va fi cel mai probabil pe 30 mai, urmand sa mai fie si altele in functie de prezenta.

 

daca consideri ca te reprezinta aceasta subcultura, fii prezent si da vestea mai departe;

de asemenea, sper sa se mentina evenimentele de acest gen si poate vom avea si concerte (prima trupa care imi vine in cap fiind Arc Gotic)

pt detalii, intrebati aici!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest trixyl

btw: daca aveti preferinte sau sugestii, va rog sa ma anuntati (in privinta muzicii)

 

voi posta in curand niste trupe ce vor fi date (mai cunoscute si mai putin cunoscute)

 

 

kool, daca tineti asa o seara inainte sau dupa lacrimosa poate ma autoonorez cu propria prezenta la eveniment...departe mai stau :)

Link to comment
Share on other sites

sau poate te autoonorezi in seara asta

 

so...acum lucrez la playlist si proiectii..vad ca nu au aparut sugestii

nu prea am timp de detalii, insa va pot spune ca playlistul va contine trupe old school si new school de gothrock si darkwave, la care se vor alatura mici insertii ebm, hellektro/terror ebm si shoegazing

 

din ceea ce va fi in seara asta

 

-bauhaus

-sisters of mercy

-fields of the nephilim

-the cure

-london after midnight

-cinema strange

-nosferatu

-seraphim shock

-diary of dreams

si altii...

 

veniti!!

petrecerea incepe la ora 19:00

 

pentru a nu fi confuzii, sugerez mai intai sa cititi despre Gothrock, Goth si Gothic Metal

Link to comment
Share on other sites

Guest trixyl

va anunt ca evenimentul a fost un succes; mai multe detalii in viitor :)

 

pai sugiestii

 

ausgang

 

cristinel death

 

the damned

 

living with eating disorders

 

scary bitches

 

 

pana mea, macar voi sa va destrati :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ok..seara trecuta a fost la fel de bine; acum am o propunere...daca sunt interesati..ati vrea sa se organizeze o seara cu specific gothabilly/psychobilly si horror punk?!

 

ps: ideea e ca daca spuneti ca ati dori sa si veniti, nu sa spuneti da doar de dragul de a raspunde :)

ps2: "She's In Parties" se va tine pe 27. Don't miss it :)

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest domnul Rig

As vrea si eu sa vin la o treaba d'asta. E ceva gagici? Ma gandesc ca tipele astea goth chix asa mai machiate sunt usor de agatzat :) Daca e concert Arc Gotic, I'm there!

Link to comment
Share on other sites

Din moment ce un party nu se mai tine nu inseamna ca intreaga subcultura a disparut sau, mai ales, n-a existat niciodata :) Si, referitor la Bucuresti, nu am aratat doar "st vitus dance", unul din postere era "Cabaret Macabre" (care nu tinea de DarkRomania)... La un moment functionau in paralel, Cabaret Macabre era o singura data pe luna, St Vitus in fiecare saptamana, aveai unde merge :) Era mai corect daca spuneai "Intrucat nu se mai organizeaza seri goth", nu "intrucat miscarea este inexistetna", parerea mea...

post-980-1153491710_thumb.jpg

post-980-1153491721_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

@moderatori: stergeti va rog subtitlul

 

@everyone else:

 

"St. Vitus Dance"

 

Joia viitoare (15 Martie 2007) de la orele 21:00 in barul "Sub Baricade" (Str. Radu Voda 23A, in spatele Splaiului Unirii)

 

Genuri muzicale: gothic rock, darkwave, deathrock, post-punk, electro, industrial, batcave, neofolk, psychobilly, old school punk

DJ: John

Va asteptam acolo! (mai multe informatii veti gasi pe site-ul Dark Romania www.darkromania.ro, odata cu relansarea sa zilele astea)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

sorry daca de la mine se astepta feedback, n-am reusit sa ajung, tot sper sa-mi gasesc niste timp liber si eventual niste bani

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.