www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Strings Vibration Workshop


Guest metalhead000
 Share

Recommended Posts

Guest metalhead000

Salutare!

 

De câteva luni mi-am achiziţionat o chitară electrică şi un procesor şi am început să compun cântece. M-am gândit să le expun şi aici pe forum deoarece vreau să îmi îmbunătăţesc tehnica. Am de ceva vreme contul pe site , deci ştiu că sunt chitarişti foarte buni prezenţi pe aici :D aşa că aştept critici. De menţinut că până acum am practicat chitara clasică :D

 

Le postez pe youtube - este mai practic :P

 

Melodiile sunt în ordinea în care le-am compus; se va observa cu siguranţă.

 

- prima mea încercare

 

 

 

 

 

 

 

Şi ultima , un experiment care a ieşit destul de bine :

 

 

 

Spun experiment pentru că este cântată cu o electro-acustică şi neavând microfon bun mă gândeam că nu o să iasă bine ; în plus am înlocuit tobele "artificiale" cu bătăi în chitară.

 

Aştept păreri!

 

am mai creat două topicuri cu Morning Shine şi Rain's Sorrow , dar m-am găndit că e mai practic să fac un topic unde să-mi postez toate melodiile. Cer scuze moderatorilor că am făcut risipă de memorie :P (se pot şterge celelalte)

 

 

 

Edited by metalhead000
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Guest metalhead000

Am reusit sa mai compun o melodie , mai melancolica de data aceasta :).

 

Astept critici!

Mersi :D

 

P.S. De preferat sa o ascultati cu castile pentru ca am facut o chestie interesanta cu chitara de fundal si am pus-o doar pe un canal. Ceva usor de facut care suna , insa , foarte bine (parerea mea)

 

 

Awaiting the Tide.mp3

 

Edited by metalhead000
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest metalhead000

De data aceasta am incercat ceva diferit. Am transpus o poveste in melodie. Este vorba despre o batalie . La inceput este prezentata pacea , echilibrul , in a doua parte atmosfera dinaintea "furtunii" care se intensifica , a treia parte prezinta tensiunea dintre fortele care se confrunta , a patra parte prezinta batalia in sine ; ultima parte are 2 secvente : in prima linistea care se asterne peste campul de lupta la sfarsitul acesteia , iar in a doua se naste un nou echilibru.

 

Cam atat cu discursul :

 

 

 

Accept orice critica pentru ca vreau sa-mi imbunatatesc tehnica!

Edited by metalhead000
Link to comment
Share on other sites

Guest metalhead000

cred ca la batalie mai ai de lucrat. sa fie mai bataioasa.

 

Ok .. o sa ma uit peste sa vad ce as mai putea face :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest metalhead000

Salutare! :)

 

Am compus acum ceva timp o melodie care încheie seria "Echoes of Thoughts" .. care cuprinde niºte idei pe care o sã le dezvolt cu trecerea timpului.

 

Melodia se numeºte Ainulindalë - un cântec al creației ( un cântec al Ainurilor - din mitologia lui Tolkien)

Nu e nu ºtiu ce , dar sper sã vã placã :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salutare! :)

 

Am compus acum ceva timp o melodie care încheie seria "Echoes of Thoughts" .. care cuprinde nişte idei pe care o să le dezvolt cu trecerea timpului.

 

Melodia se numeşte Ainulindalë - un cântec al creaţiei ( un cântec al Ainurilor - din mitologia lui Tolkien)

Nu e nu ştiu ce , dar sper să vă placă :P

 

 

 

ultima suna mai binisor, insa la sfarsit cand ai soloul acela folosesti pe rhytm 4 power chorduri pe care le-am identificat in 2 secunde. Prea , simplu as putea spune.

Edited by steftzupac
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.