www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marshall JackHammer1


Hix
 Share

Recommended Posts

Pot sa o cumpar cu 2 milioane de la un amic. Deocamdata nu mi-am luat chitara electrica insa ma gandesc ca n-ar fi rau sa incep nici cu o pedala. Eh intrebarea e ..merita? Vreau un sunet bluesy, cu mult sustain gen Slash ( don't be evil now). So merita sa dau 2 milioane pe ea?

 

incepe cu o chitara, dupa aia un amp/procesor si dupa aia poti cumpara si pedale. la pretu asta gasesti oricand un jackhammer second hand.

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

S-a mai discutat despre aceasta pedala pe aici si pe aici si chiar si aici

Acum ceva vreme stiam ca unul nou costa in jur de 65 de euro, asta insemnand cam vreo 2 milioane si ceva.Pretul(de 1.5milioane) e destul de bun, avand in vedere ca pedala e solida(chiar daca a fost folosita probabil nu are vreo "urma" a acestei folosiri).Insa cum spune si dmc, mai intai ar trebui sa-ti iei o chitara si dupa acea mai vezi tu...

Link to comment
Share on other sites

Au drepate mai sus.

 

Numai cu un Jackhammer nu scoti cine stie ce, ti-ar mai trebui(zic eu) un booster si(sau) un compresor in fata - la volume mai mari se ineaca insa daca ii dai in gura cu ceva(eu il atac cu un zoom 505II din care folosesc numai compresorul si distorsul cu gainul pe la 15) suna bestial(pt. gusturile mele). Daca faci si solistica ti-ar mai trebuii si un delay, chorus etc. dupa el(jackhammer :) ). In concluzie mai bine iti iei un procesor ieftin(daca esti incepator), sau un amp(ma rog). :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.