www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

For The Love Of God By Me


Guest GabrielVoicuHimself
 Share

Recommended Posts

Guest GabrielVoicuHimself

 

 

Buna ziua!! Va rog sa ma scuzati ca am facut unele greseli dar tremolo s-a stricat si suna putin ''nasol''. In rest sper ca e bine.

Vreau parerile voastre si nu ma menajati. O sa revin cu un cover nou al acestei melodii superbe a maiestrului Steve Vai.

 

Steve Vai - For The Love Of God de pe albumul Passion and Warfare (1990)

 

Va multumesc!!

Link to comment
Share on other sites

Guest GabrielVoicuHimself

pe un topic mai jos ziceai ca si-anume canti de un an si ceva...nu cred ca dupa un an poti sa duci bucati ca astea.

De un an cant. dar am exersat foarte mult. Chitara pentru mine este ca si sufletul meu de cand am inceput sa studiez. Nu am lasat chitara nici o zi fara sa cant la ea.

Credeti-ma ca de un an studiez si o sa ma straduiesc si mai mult la urmatorul cover.

Va multumesc!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest GabrielVoicuHimself

pai daca iubesti atat de mult chitara se explica...lu steve nu prea i-a placut chiar asa mult, i-a luat mai mult sa invete.

steve m-a infuentat foarte mult si o sa ma straduiesc sa cant cat de bine pot. multumesc!
Link to comment
Share on other sites

Guest _Iustin_

Sunt surprins sã aud aºa ceva de la un om care cântã de un an.

 

Cel mai bine ar fi dacã te-ai pune sã înregistrezi propriile tale melodii ºi sã-ți defineºti propriul tãu stil, pt cã se gãsesc o grãmadã de oameni care ºtiu sã cânte ca Vai sau Petrucci dar nu ºtiu sã cânte ca ei. Bagaj tehnic ai, nimic nu te mai opreºte. Teorie poți învãța pe parcurs. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest GabrielVoicuHimself

Apropo de ce ziceai mai sus :lol:

LINK

Ce e cu linku asta ca m-am uitat si nu am gasit nimik din ce sa fi spus?. nu are nimic legatura cu ce am spus eu.:lol:oricum tare clipu! Edited by GabrielVoicuHimself
Link to comment
Share on other sites

Guest GabrielVoicuHimself

Vreau mai multi privitori! mai multe comentarii ca sa stiu parerile voastre!

 

Va multumesc mult!!

Link to comment
Share on other sites

Guest GabrielVoicuHimself

Deci daca nu iti place ce postez nu ai ce cauta pe forumul meu. In primul rand nu te intereseaza ce fac eu si unde postez si daca tie ti se pare ca ma plang te inseli. Asta da dovada ca nu ai respect si fata de altii. Greseala ta si oricum numi pasa de ce spui. Bine ca am un sound prost si tu stii mai bine. Nu mai am ce sa zic pentru ca probabil ori e ca la colegul meu ce a primit 2 stele si tot u oi fi fost pt ca si eu am primit la fel. Nu stiu ce faci pe acest forum si dupa cum spui tu esti..Rusine!!!!!E pentru cel ce a comentat ultima data. O rusine pentru site-ul RGC prieteni. Daca ati primit comentarii urate sau 2 stele sau ceva de genul sa stiti ca acest membru a facut-o. Nu-i dau numele!

 

Celorlalti va multumesc pentru sprijinul acordat si pentru sfaturile bune!!

Edited by GabrielVoicuHimself
Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

Hey nu ma amesteca in asta, ideea e ca pe acest forum toti invata cate ceva de la ceilalti useri.

Aici ar trebui sa fim ca o familie unde discutam muzica,diverse instrumente bla,bla,bla etc. etc.... Si cel mai important sa fim cat mai atenti cu comentariile, in general cu cele aiurite si pline de insulte, acum e problema altora daca asa vor sa fie, tu nu ii baga in seama.

Va rog scuzati-ma ca am fost putin off-topic.

 

KEEP ROCKING IN A FREE WORLD

Edited by david_stevevai4ever
Link to comment
Share on other sites

Guest GabrielVoicuHimself

Hey nu ma amesteca in asta, ideea e ca pe acest forum toti invata cate ceva de la ceilalti useri.

Stiu asta, da de la acel user nu aveai ce invata pentru ca scria lucruri urate pe forum si nu numai la mine sau la tine. Probabil si la alti membri

Edited by GabrielVoicuHimself
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.