www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reinvierea Unui "kill Dry"


Doctor X
 Share

Recommended Posts

Salutam!

 

In urma cu ceva timp (ani chiar), flanger-ul meu Ibanez FL9 a suferit un mod "kill dry", cu intentia de a se auzi cum trebuie intr-o bucla paralela de efecte. Cum treaba asta n-a functionat asa cum trebuia, ma gandesc sa inversez procedeul si sa aduc pedala la starea initiala.

Poate cineva sa ma indrume cum?

 

Multam anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Salutam!

 

In urma cu ceva timp (ani chiar), flanger-ul meu Ibanez FL9 a suferit un mod "kill dry", cu intentia de a se auzi cum trebuie intr-o bucla paralela de efecte. Cum treaba asta n-a functionat asa cum trebuia, ma gandesc sa inversez procedeul si sa aduc pedala la starea initiala.

Poate cineva sa ma indrume cum?

 

Multam anticipat!

 

daca ai facut tu modificarea ,nu mai stii ce ai facut acolo? ori a facut altcineva modificarea

pune si tu aici schema modificata si schema originala sau macar poze cu efectul

asa nu stie nimeni cum sa te ajute

Link to comment
Share on other sites

daca ai facut tu modificarea ,nu mai stii ce ai facut acolo? ori a facut altcineva modificarea

pune si tu aici schema modificata si schema originala sau macar poze cu efectul

asa nu stie nimeni cum sa te ajute

 

Nu am facut eu modificarea, iar mie mi-e un pic peste mana sa duc pedala la re-modificat.

Mi s-a spus insa ca e o procedura foarte simpla care nu dureaza mai mult de 5 minute. De-asta v-am si intrebat.

Si banuiam ca la mai toate efectele de modulatie, kill dry se face mai mult sau mai putin la fel. Daca ma insel, spuneti-mi!

Daca nu poci sa o rezolv singur, o sa incerc sa-mi fac drum la mester.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.