www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi Ernieball False


Guest Petrucians
 Share

Recommended Posts

Guest Petrucians

Salutare

Pachetul cu corzi false si bonul impreuna cu cel original dat de domnul Grosu se afla la OPC impreuna cu plangerea impotriva magazinului.

Dupa cum am mai spus am cumparat acest pachet de corzi de la Magazinul Muzica de pe Calea Victoriei.

Din cate am inteles de la domnul Grosu singurele magazine autorizate de EB in Bucuresti si care vand produse 100% originale EB sunt Musica Store si Esound. In rest pe unde gasiti cumparati pe propria raspundere .Eu mi-am luat-o ,am zis ca fac o afacere cumparand dintr-un loc unde erau mai ieftine cu toate ca recunosc si mie mi s-a parut suspect pretul , chiar mai mic de cat la Thomann

Acum ma astept sa imi sariti incap ca fac reclama mascata.

Gata deja m-am saturat de forumul asta , eu va pun in vedere un fapt care mis-a intamplat si poate si alti au patit-o sau pot sa o pateasca si voi imi sariti in cap si ma atacati .

Nu bine spunea cineva tot pe aici : ce a ajuns acest forum.....?????

Link to comment
Share on other sites

Raspunsul tau e pe jumatate complet. Chiar asa de greu e sa precizezi numele firmei, scris pe bonul fiscal?

Ma rog...

Din experienta mea cu corzi Ernie Ball, pot sa-ti spun ca singurul set cu probleme l-am cumparat de la o persoana de incredere, iar sursa acestuia a fost chiar importatorul oficial EB in Romania. Go figure!

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Salutare

Pachetul cu corzi false si bonul impreuna cu cel original dat de domnul Grosu se afla la OPC impreuna cu plangerea impotriva magazinului.

Dupa cum am mai spus am cumparat acest pachet de corzi de la Magazinul Muzica de pe Calea Victoriei.

Din cate am inteles de la domnul Grosu singurele magazine autorizate de EB in Bucuresti si care vand produse 100% originale EB sunt Musica Store si Esound. In rest pe unde gasiti cumparati pe propria raspundere .Eu mi-am luat-o ,am zis ca fac o afacere cumparand dintr-un loc unde erau mai ieftine cu toate ca recunosc si mie mi s-a parut suspect pretul , chiar mai mic de cat la Thomann

Acum ma astept sa imi sariti incap ca fac reclama mascata.

Gata deja m-am saturat de forumul asta , eu va pun in vedere un fapt care mis-a intamplat si poate si alti au patit-o sau pot sa o pateasca si voi imi sariti in cap si ma atacati .

Nu bine spunea cineva tot pe aici : ce a ajuns acest forum.....?????

 

Eu iau doar Dunlop...AHHAAHHAHAHA...

Si alea sunt false?

Astept thread si despre dunlop, ghs, etc...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Aveți grijã, am strâns niște bani la șosetã și am vrut sã-mi iau frigider de la un cunoscut magazin din București și nu am gãsit nimic veritabil! Nu vã pot spune de la ce magazin, nu vreau sã provoc discuții neplãcute, dar vã avertizez, nu gãsiți frigidere originale în acel magazin.

Link to comment
Share on other sites

dragule, tu ce vrei de fapt?

 

Vrea si el sa mai vanda ceva, ca de ceva timp chiar nu mai era vizibil deloc, nici cu bune, nici cu rele. Si se pare ca la ce faima si-a facut pana acum singurele lucruri care le mai vinde sunt doar corzile, si nici pe alea prea bine, din cauza concurentei care nu cumpara de la importatorul oficial, ca parca el e singurul care are acces la produse originale, restul cumpara de la chinezi. Nu vreau sa spun mai multe pentru ca o parte se stiu, altele ar fi in interesul lui sa nu se afle.

 

Ii sfatuiesc pe cei care vor sa isi cumpere corzi noi sa fie atenti totusi la ce cumpara, iar de la EB sa le caute pe cel in ambalaj vidat. Daca sunt contrafacute cred ca se pot depista relativ usor, daca ai un ambalaj original diferentele de obicei se vad destul de repede, cel putin in cazul D'Addario eu m-am prins repede ca e ceva in neregula cu corzile de cand am vazut ambalajul.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.