www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Provocare pentru incepatori! Castiga o chitara electrica!


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imi cer scuze pentru calitatea sunetului. Am doar o chitara cu grifu indoit ...

tu glumesti nu?... :)

si... cam de cat timp spui tu ca faci chitara?

 

 

felicitari tuturor celor care si-au trimis materiale pana acum, pentru munca depusa.. i really enjoyed listening to you guys :) o sa postez si eu ceva in cateva zile .. sa imi fac niste timp

Link to comment
Share on other sites

Guest cristihendrix

Clean, drive, distors, whatever... Sa sune bluesy. Eu ascult blues de cand sunt mic, influente de la taica-meu, si parerea mea e ca depinde de cantaret. You gotta have the blues to play the blues, si daca unii sunt mai "suparati" (drive la max) decat altii, asa sa fie. O sa incerc si eu, ca tare mult imi doresc o electrica, Behringer, Fender, whatever, electrica sa fie. Am o Hora acustica pe care m-am apucat sa invat acum 6 luni, dar mi-am rupt degetele ore in sir in fiecare zi. O sa imprumut un delson de la un prieten, ca am inteles ca e voie si asa, ca sa mai maresc calitatea sunetului. Bafta tuturor participantilor!

Link to comment
Share on other sites

frate si cu clean si cu distors daca ai urechea cat de cat formata iti dai seama care e incepator si care nu e simplu ce dracu.Se vede in special dupa cate note are curaj sa ia din gama respectiva si dupa siguranta cu care executa piesa.cleanu si distorsu intra la capitolu imaginatie si artificii snonore.nu tre sa fii maestru ca sa ai imaginatie.apropo sper ca ati avut rabdare sa mi ascultati si mie piesa pana la capat :) ca eu am tendinta sa asculta doar prima jumatate ca sunt satul de acelasi negativ :). rock on

 

Clean, drive, distors, whatever... Sa sune bluesy. Eu ascult blues de cand sunt mic, influente de la taica-meu, si parerea mea e ca depinde de cantaret. You gotta have the blues to play the blues, si daca unii sunt mai "suparati" (drive la max) decat altii, asa sa fie. O sa incerc si eu, ca tare mult imi doresc o electrica, Behringer, Fender, whatever, electrica sa fie. Am o Hora acustica pe care m-am apucat sa invat acum 6 luni, dar mi-am rupt degetele ore in sir in fiecare zi. O sa imprumut un delson de la un prieten, ca am inteles ca e voie si asa, ca sa mai maresc calitatea sunetului. Bafta tuturor participantilor!

 

 

de acord cu tine. :) si tu tot cu delson de la un prieten? hmmm....am mai auzit asta undeva :( vezi sa n-avem piese identice B) rock on

Link to comment
Share on other sites

Guest MastaBlasta

sry..uitai...in consecinta,modificai... :)

Edited by MastaBlasta
Link to comment
Share on other sites

Guest GabeTheFatso

As vrea sa stiu aceeasi chestie ca si greenbongy. Ce inseamna de fapt incepator? 1 luna, 6, 12, 24?

Link to comment
Share on other sites

Guest razvyy

avand in vedere toate aceste comentarii despre faptul k unii sunt incepatori,

k altii sunt mai experimentati, poate k ar fi fost mai bine k aceasta "provocare" sa fi fost impartita in

2 categorii: incepatori si avansati. Iar premiile sa fie pe masura categoriei.

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

atata taraboi pt un behringer..mai ziceam de era un telecaster sau un gipson....dar na...bafta..poate mai pun si eu o improvizatie...bafta la cei ce participa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest GabeTheFatso

Poate ca dumneavoastra aveti cum sa va permiteti un Behringer, dar multi dintre noi nu avem.

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca ar trebuie sa aiba voie sa itnre in concurs membrii cu cel puitn 10 posturi ( sa zicem ca vine un expert si se da drept incepator si gata.). daca face parte din membrii activi (cel putin 10 posturi) il putem cunoaste cat de cat.

 

parerea mea.

 

 

si chiar si asa, 10 posturi le poti scrie intr-o zi, ca doar sunt o gramada de subiecte si discutii aici pe forum. daca s-ar fi pus conditia "members only" inainte sa se dea drumul la concurs era altceva. oricum e foarte frumos ce se intampla si cred ca cei ce avem posibilitatea si scule pe care nu le mai folosim sa le facem cadou celor care intr-adevar merita si care au nevoie... felicitari inca o data.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

avand in vedere toate aceste comentarii despre faptul k unii sunt incepatori,

k altii sunt mai experimentati, poate k ar fi fost mai bine k aceasta "provocare" sa fi fost impartita in

2 categorii: incepatori si avansati. Iar premiile sa fie pe masura categoriei.

 

 

de unde atatea premii moshule ?

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea
Poate ca dumneavoastra aveti cum sa va permiteti un Behringer, dar multi dintre noi nu avem.

Subscriu. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cristihendrix

Si eu subscriu, imi doresc mult electrica, n-am posibilitati, dar asta este. Daca nu mi-am rupt degetele degeaba 6 luni, poate reusesc. Daca nu.... mi le mai rup inca 6 :))

 

Cat despre chestia cu incepatorii, am citit pe site-uri despre Behringer, si nu cred ca ar folosi unui avansat, care incepe sa ceara si sound de la chitara, nu numai tehnica de la el. Dar Cosu are dreptate, buna-credinta membrilor conteaza cel mai mult.

Link to comment
Share on other sites

ce inseamna sa fii incepator in ale chitarei?

eu cant de un an la chitara.. sunt incepator?

 

Sa stii ca nu e o regula a timpului ca sa fii incepator .... pana mea cunosc si oameni care fac de 3 ani chitara si sunt incepatori(la propriu, pt ca nu-si dau silinta si nu fac nimic altceva decat sa scoata melodii(sa le scoata f.f.f. PROST), inloc sa invete niste teorie, tehnica si skiluri de improvizatie).

Parerea mea e ca un incepator este unul care nu poate improviza sau compune (k-lumea), si a carui tehnica denota nesiguranta si greseli..... ma rog ...... ai sa-ti dai seama daca nu esti incepator cand o sa vina lumea la tine si o sa-ti spuna "BAI ce fain ai cantat aia ... Wuaaaauuu !!!". DAR si repet DAR sa nu uiti niciodata ca totimpul vei avea de invatat si repetat .... ce crezi ca astia ultrabazati nu fac exercitii.... ba DA si inca foarte multe !!!!!

Ma rog ... e parerea mea... BAFTA !!!!

Edited by megasoft
Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

Salutare! M-am jucat si eu putin :) Piesa este inregistrata pe o chitara acustica Reghin Stratocaster :(B) cu procesor ;);) si cant la chitara de 10 zile :o:o sunt un geniu nu-i asa ? ;);) Ma primiti si pe mine in concurs ? N-am bani, sunt amarat si nu-mi permit o chitara electrica si ma chinui cu asta rece ;);) si mi-am facut si bataturi la degete ...si are si griff-ul putin indoit :o:o scuzati calitatea sunetului si gherlele :) Dar de unde sa-mi dau eu seama care sunt incepatori? :) Multa sanatate ....concurentzilor !

DANUTZZZ20.mp3

Edited by DANUTZ
Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. Fuzzles

Esti un veritabil Mozart, vad ca faci si sweep. In ritmu asta, in 20 de zile iti asteptam cd-u in magazine. :)

Edited by Mr. Fuzzles
Link to comment
Share on other sites

Esti un veritabil Mozart, vad ca faci si sweep. In ritmu asta, in 20 de zile iti asteptam cd-u in magazine. :)

 

Daca asta e incepator eu ma las de acest concurs ca nu cred sa mai am sanse....

Eu ma chinui de aproape un an si nu pot sa ajung la nivelul tau{10 zile}......si cu o chitara acustica cu grifu indoit........

Link to comment
Share on other sites

Guest GabeTheFatso

Sa stii ca nu e o regula a timpului ca sa fii incepator .... pana mea cunosc si oameni care fac de 3 ani chitara si sunt incepatori(la propriu, pt ca nu-si dau silinta si nu fac nimic altceva decat sa scoata melodii(sa le scoata f.f.f. PROST), inloc sa invete niste teorie, tehnica si skiluri de improvizatie).

Parerea mea e ca un incepator este unul care nu poate improviza sau compune (k-lumea), si a carui tehnica denota nesiguranta si greseli..... ma rog ...... ai sa-ti dai seama daca nu esti incepator cand o sa vina lumea la tine si o sa-ti spuna "BAI ce fain ai cantat aia ... Wuaaaauuu !!!". DAR si repet DAR sa nu uiti niciodata ca totimpul vei avea de invatat si repetat .... ce crezi ca astia ultrabazati nu fac exercitii.... ba DA si inca foarte multe !!!!!

Ma rog ... e parerea mea... BAFTA !!!!

 

 

 

Da...cred ca ai dreptate. Eu m-am gandit ca are treaba cu perioada de timp.

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

Salutare! M-am jucat si eu putin :( Piesa este inregistrata pe o chitara acustica Reghin Stratocaster B);) cu procesor ;):o si cant la chitara de 10 zile :o;) sunt un geniu nu-i asa ? ;);) Ma primiti si pe mine in concurs ? N-am bani, sunt amarat si nu-mi permit o chitara electrica si ma chinui cu asta rece ;):o si mi-am facut si bataturi la degete ...si are si griff-ul putin indoit :o:o scuzati calitatea sunetului si gherlele :) Dar de unde sa-mi dau eu seama care sunt incepatori? :) Multa sanatate ....concurentzilor !

DANUTZZZ20.mp3

reghin acustic stratocaster....nu prea suna acustic....si nu cre ca tu canti numai de 10 zile...vb lu unu mai sus... asteptam cd cu dream theater si cu tine la chitara :))))

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Mda...De 10 zile zici ??? Daca este asa cam peste o luna - doua vii sa ma inveti si pe mine :) ???

Lasatii mah pe astia sa castige chitara ca voi nu aveti nevoie.

Edited by Fenderash
Link to comment
Share on other sites

Guest brainwash

Tipul a postat in gluma, evident, cu cele 10 zile si cu griful indoit. A fost mai mult ca raspuns la cel putin alte doua melodii de aici. Oricum se va decide pe urma care e incepator si care nu, pentru ca oricum nu-si au rost discutiile inainte de jurizare.

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

Dragii mei, va anuntz cu respect ca tot ce am postat a fost asa in gluma... normal ca nu cant de 10 zile, normal ca nu am inregistrat piesa pe o chitara acustica, mai ales "Reghin Stratocaster" :(B) ci pe una electrica, si nu am avut nici griff-ul indoit la ea! :) Sincer am chitara, de fapt am mai multe, 2 reci, una electrica si alta rece cu doza si nu voi participa la acest concurs. Imi doresc din tot sufletul sa castige acela care are putin talent si nu are bani sa-si cumpere chitara aceasta oferita ca premiu. Nu stiu nici eu prea bine sa cant, dar spre diferentza de altii am cu ce canta, asa ca multa bafta celor care nu au :) Apropo: Imi place formul asta la nebunie :)

Edited by DANUTZ
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.