www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Takamine Ef340scgn


Bleeding Riff
 Share

Recommended Posts

RECÉNZIE ~i f. Scurtã analizã cu comentarii ?i cu aprecieri critice a unei lucrãri ?tiin?ifice sau opere de artã*. [G.-D. recenziei; Sil. -zi-e] /<germ. Rezension

 

* cazul de fata

 

 

Takamine EF340SCGN

 

 

DATA NASTERII: 02 aprilie 2010, #46, Japan

 

DATE GENERALE: chitara tip dreadnought, beneficiaza de un top din cedru masiv, laterale si spate din mahon, preamp CT4B, saddle si nut din os, finish mat;

 

SUNET: greu de descris un sunet atat de placut, si cald (mai cald decat cel al chitarelor cu top din molid), un sustain impresionant... profunzime, cu bassi puternici, si medii/inalte foarte bine echilibrate

 

*este ideala pentru cei care vor sa sustina spectacole de genul "omul(voce) si chitara", desi va spun sincer, aceasta chitara se poate mula pe orice tip de proiect fara probleme

 

FIABILITATE SI ALTE SPECIFICATII: cred cu tarie ca am sa imbatranesc langa aceasta chitara, cum spunea si mega... este o chitara pentru nepoti; foarte bine lucrata, se cunoaste mana japoneza, nu am gasit nici cea mai mica imperfectiune, si in plus, este o adevarata placere sa o sterg dupa ce am terminat de cantat, fiind deosebit de fina (finish excelent), fapt care se simte si la "plimbarile" pe griff

 

*preampul este foarte, foarte bun, nu o sa mai intru in descrieri, probati si o sa intelegeti de ce

 

*vine impreuna cu propriul hardcase original Takamine, foarte bine lucrat si foarte rezistent

 

*raportul calitate/pret bate cam tot ce se gaseste in prezent in tara, in materie de electroacustice

 

*cheitele sunt in nota generala, intonatia este impecabila... si gata gata, ma opresc

 

 

NOTA GENERALA: 10

 

 

Poze: http://www.elderly.com/new_instruments/items/EF340SCGN.htm

 

 

Concluzie: sunt foarte multumit de alegerea facuta!

 

 

In Romania, chitara se poate achizitiona de la McMusic, pentru pretul de 3.250 Ron.

Edited by Bleeding Riff
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.