www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand doze din categoria IEFTIN SI BUN !


mega.deb
 Share

Recommended Posts

Vand 2 doze single coil (se pot lega si in HB ) albe de pe o chitara grosmann strat. Dozele suna impecabil cu mult ton si atac foarte decent pentru pretul lor(le recomand chitaristilor de blues rock metal) .... sunt fabricate in corea de aceeasi fabrica care face si SD-urile coreene. Sunt cu mult superioare dozelor de reghin( sau ma rog daca va plac chitarile cu sunet de banjo ....... :) ).

Dozele costa 50 de lei (500.000) pe www.grosmann.ro si io le dau pe amandoua cu 700 (au doar o luna vechime)+ fac cinste cumparatorului cu o bere (marketing de marketing nu ????).

Proba se poate face usor ca deh ..... inca sunt pe chitara .... si vor fi pana pe 16-17 ...... si motivul pt care le vand e ca un prieten (god bless his heart) mi-a facut cadou 2 fendere .....

Link to comment
Share on other sites

Dozele suna impecabil cu mult ton si atac foarte decent pentru pretul lor(le recomand chitaristilor de blues rock metal)

stiu ca-s offtopic, da totusi, chitaristi de bluz-rock-metal?!? :) pai or is mai bune de bluz sau bluz-rock ori de metal, ca-i alta mancare de peste....cre ca mai degraba la bluz & stuff, fiind single coil...scrie cumva ce marca sunt?...

Link to comment
Share on other sites

1. boc : dozele nu sunt specializate pe pozitie (nu multe firme le produc specializate...pana si dozele custom shop 69 de la fender au aceeasi schema)

2. ilun : merg perfect pentru blues si rock datorita tonui si atacului lor ..... in schimb pot fi legate si ca humbucker si ai cum canta si metal :)

3. ele sunt fabricate de aceeasi firma care face si Seymour Duncanle din koreea .... sunt asa zisele "luate de pe linie inainte de stantare"

4. UP :)

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca sunteti de acord cu mine in privinta calitatii dozelor(sigur nu le vreti voi?? :) ) si mai vroiam sa zic ca pretul ramane de 60RON(600.000 lei) pentru ambele si de doar 35 ron (350.000) pentu o bucata. Preturile nu se negociaza ca deja l-am scazut. Si le recomand cu caldura posesorilor de regin care vor un sunet mai adecvat sau tuturor care au chitari mai proaste si vor sa-si imbunatateasca sunetul auzibil cu putini bani.

 

Corzi intinse baieti !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Nu mersi eu am niste Custom Shop 69` Abigail Ybarra :) .

Edited by Fenderash
Link to comment
Share on other sites

Cum ar suna una montata pe acustica :)) ?

 

Am vazut la unu pusa pe acustica... mai precis am vazut la unu prinsa pe mijlocul "gaurii" de la cutia de rezonanta... si unu isi facuse gaura intre rozeta si cordar ... la ambii suna acceptabil ..... nu suna chiar ca o electrica... sau electroacustica ... dar e apropiat sunetu .....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.