www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Vocalist/vocalista Bucuresti


vic88
 Share

Recommended Posts

Salut !

 

Cautam vocalist / vocalista din Bucuresti pentru genul hard rock. Nu avem preferinte prea mari, vrem doar sa va auzim. Nu trebuie sa faceti un urlet de varcolac sau un growl de urs grizlly, doar sa puteti canta cat de cat in gama, fara sa falsati. Eventual si putine vocalize ar fi super (de-alea cu ooooOOooo AAaaaa etc). Un pic de seriozitate pt ca avem 2 piese proprii si vrem sa incepem sa cantam prin diverse locuri. Trupa exista din mai 2010, 2 chitari ( ritm si lead ), bas, tobe. Suntem sociabili si fun.

 

In prezent participam la concursul Byron - Rock your highschool cu o piesa Ramones ( stiu nu e hard rock dar dupa posibilitatile vocale de acum ).

Link catre piesa si detalii mai multe : http://byronrockyourhighschool.wordpress.c...-din-bucuresti/

Link catre un video :

 

Cover-uri : The white stripes - seven nation army

Dope - you spin me

Kiss - Detroit Rock City

si altele.

 

In attach e una din cele 2 piese proprii (nefinisata) ... si inregistrata "profesionist"

 

ID de contact : alinm2000_ro (yahoo mess)

sau aici ca oricum verific des.

Track_3.mp3

Edited by vic88
Link to comment
Share on other sites

Pai nu suntem foarte mofturosi. Cerem minimul, sa nu falsezi. Daca e sa nu-ti iasa o piesa sau ceva, intelegem, dar per total sa poti sa canti in gama. Ne-ar ajuta daca ai avea ceva inregistrat, atunci am putea sa-ti zicem mai multe. Pe scurt...cautam pe cineva cu voce, nu trebuie sa urle sau sa growl ca un as...dar sa se incadreze in stilul hard rock. Adica sa poata canta cat de ok genul. Daca vrei un punct de reper ca voce si stil...uita-te la rockul din 80-90. Daca poti canta cat de cat ok piese de genu...inseamna ca pe tine te vrem.

Edited by vic88
Link to comment
Share on other sites

Guest Little Nicky

Ok....I can do that. Oricum garantez ca nu va faceti de ras cu mine :lol: dar nu am nimic intregistrat. Asta e imensa problema. I cannot prove myself right now :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest Nicoara Traian Cristian

Mai e valabil?

 

Acum da , se pare ca vechiul vocalist nu mai raspunde la telefon si nici pe mess sau e-mail.Asa ca baga ID-ul meu de Y!M (we_are_motorhead) meu ca Vic e deobicei foarte ocupat si vorbim :lol:.

 

Si dupa cum am zis ca Vic e ocupat , am mai schimbat cate ceva in lista.

 

Avem propria piesa terminata , numita Rock And Roll Party , ne-inregistrata inca. Coveruri , avem Paranoid (Black Sabbath) si Smoke On The Water (Deep Purple).Avem si cate ceva de la Ramones , Blitzkrieg Bop , Havana Affair si Now I Wanna Sniff Some Glue :) . Ramones nu tinem neaparat , insa am vrea pe cat posibil cele doua de sus :lol:.

 

Ne auzim :)

Edited by Nicoara Traian Cristian
Link to comment
Share on other sites

Guest Nicoara Traian Cristian

de ce Bucuresti??? :lol:((((

 

 

Constanta e chiala de instrumentisti... :lol:

 

E vina noastra ca ne-am nascut aici? :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.