www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi DR


guitar88
 Share

Recommended Posts

- Nume echipament: Corzi DR.

- Pret: 7 - 8 euro.

- De unde a fost cumparat: De la un magazin de chitari.

- Caracteristici - De cand cant la chitara, am incercat o gramada de corzi, GHS, D'Addario, Ernie Ball ..., dar astea sunt cele mai bune dintre toate. Sunt facute manual in S.U.A, din nichel. Masurile pe care le folosesc eu sunt: 9 - 11 - 16 - 26 - 36 - 46. Daca nu le-ati incercat inca, trebuie neaparat sa o faceti.

- Cum suna / Cum se comporta: Au o viata incredibil de lunga. Mie imi place sa ma joc cu floydul o gramada, si oricat as trage de tare, tot nu se rup. Despre sunet, ce sa zic... suna normal...

- Parti bune / Parti rele: parti bune, tot ceea ce am zis mai sus. Parti rele, nu sunt.

- Impresie generala - Sunt niste corzi foarte foarte bune si extrem de rezistente. Ce poti cere mai mult de la niste corzi?

Nota: 10/10.

 

http://www.drstrings.com/

 

 

 

 

Alex.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Pe unde ai gasit DR la 7 - 8 EUR. In RO sau prin strainatati? In RO vad la Senia dar pe la 15 EUR.

Sincer 7 - 8 EUR as da oricand pe ele. Pentru 15 mai stau pe ganduri... Probabil ca dupa ce le incerc n-am sa ma mai gandesc atata.

 

Acuma vad ca ma uita la preturile maxime al corzilor DR la Senia. Au, intr-adevar, si corzi la 37 de lei.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.