www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bc Rich Nt Jr. V


Guest Wkarkek
 Share

Recommended Posts

Guest Wkarkek

Salut. Sunt intr-o dilema destul de mare. De ceva timp doresc sa cumpar o chitara BC Rich NT Jr. V (http://www.bcrich.com/v_jr_nt.html) , problema este ca n-o mai gasesc pe site-ul firmei actual.

 

Mi s-a spus ca daca n-o mai gasesc pe site inseamna ca nu se mai fabrica iar singurii care o mai au sunt distribuitorii.

 

Am gasit chitara la diferiti distribuitori, dar nu pe thomann,unde as fi preferat( am mai cumparat de la ei).

 

Este urgent si ar trebui sa ma grabesc sa o cumpar de undeva,dar nu gasesc pe cineva care aduce chitara in Romania intr-un fel sau altul.

 

M-am gandit si la un JRV Icon nou, dar nu il prefer(nu ma reprezinta) : http://www.thomann.de/gb/bc_rich_nt_jrv_icon.htm

 

Caut ajutor pe RGC, poate gasesc pe cineva care are ceva cunostinte.

 

Subliniez ca doresc doar NT. Jr. V-ul.

 

Multa bafta, astept niste raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wkarkek

Multumesc pentru propunere,am incercat dar cand doresc sa completez formularul nu gasesc Romania la optiuni, desi se afla in zona V.

 

De asemenea le-am trimis e-mailuri si nu-mi raspunde nimeni.

Edited by Wkarkek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e o gramada de bani si e cu doze de serie, de ce o vrei pe asta? -699$ pe music123.com

 

Iar asta e mult mai tare pentru doar o diferentza de 50$:

B.C. Rich DLXJRVO Deluxe Jr. V Electric Guitar Onyx Black

Features

Active EMG pickups

Floyd Rose Original tremolo

Black Onyx finish

Body wood: nato (eastern mahogany)

Neck wood: maple

Fretboard: ebony

Body thickness: 45mm

Top style: beveled

Headstock style: Widow

Tuners: diecast

Controls: 1 volume, 1 three-way toggle and 1 tone

Hardware: black

Frets: 24 jumbo 2.7mm

Factory strings: 9 ? 42

Nut: 43mm

Scale: 25-1/2"

 

 

 

http://www.music123.com/Guitars/Electric-G...29000643000.sku

 

si este: 749$ :)

 

Da,se afla in USA dar se poate comanda fara probleme cu o firma de transport,fara prea mult deranj.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest Wkarkek

Multumesc pt. sfaturi Hathor, dar :

 

Chitara nu are FR ( dupa care sunt inebunit ) , are mai multe switchuri, no problem , si NT JR. V la fel.

 

Dozele pot fi schimbate , cu banii pe care ii dau pe Deluxe ( 754.26 $ cu transport = aproximativ 2400 RON ), pentru niste emg-uri, in plus chitara pe care am descriso mai sus , de muta vreme am rabdare pt ea si sincer , nu vreau o alta varianta (deocamdata).

 

De pe dolphin dau 400 E pe chitara + 40E pe transport , = (aproximativ) 450 E. Asta insemnand maxim 1900 de RON.

 

2400 - 1900 = POC ! .... 500 RON fac economie. In plus, intr-un fel imi place ce fel suna BDSM, dar nu as sta toata viata cu el.

 

si apoi bine-inteles, un EMG 81, EMG 85,poate mai tin la pastrare cate un EMG chrome samd.

 

Daca gresesc corecteaza-ma. Repet, de multa vreme doresc sa o am. Cei de la Dolphin Music miau raspuns intr-un sfarsit.

 

Daca mai ai sfaturi pt mine, te ascult cu placere.

 

Multa bafta

 

Keep fucking support Death Metal ! :)

Edited by Wkarkek
Link to comment
Share on other sites

Da, am intzeles acum, tu te referi la varinata mai ieftina fara floyd.

Eu am dat o cautare pentru BC Rich NT Jr V si mi-a intrat aia de mai sus cu floyd.

In pret nu se reflecta doar dozele EMG sunt multe caracteristici care imbunatatzesc sunetul si calitatea chitarei...lemn,chei,finisaje,etc.

E normal sa te interesezi de preturi si sa cumperi de unde e mai bine dar am ramas uimit de comentariul lui steftzupac ca el a gasit chitara aia cu 350euro,eu stiind care sunt preturile si neintzelegand ca e vorba de varianta fara floyd si EMG-uri :)

Una din preferatele mele era V-ul de lux dar am ales ceva mult mai bun, tot de la BC Rich cu 7 corzi.

Sfaturi? E o chitara buna pentru categoria ei de pret,dozele sunt puternice pentru unele de serie. :lol:

Eu consider ca e o alegere buna.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Da, am intzeles acum, tu te referi la varinata mai ieftina fara floyd.

Eu am dat o cautare pentru BC Rich NT Jr V si mi-a intrat aia de mai sus cu floyd.

In pret nu se reflecta doar dozele EMG sunt multe caracteristici care imbunatatzesc sunetul si calitatea chitarei...lemn,chei,finisaje,etc.

E normal sa te interesezi de preturi si sa cumperi de unde e mai bine dar am ramas uimit de comentariul lui steftzupac ca el a gasit chitara aia cu 350euro,eu stiind care sunt preturile si neintzelegand ca e vorba de varianta fara floyd si EMG-uri :)

Una din preferatele mele era V-ul de lux dar am ales ceva mult mai bun, tot de la BC Rich cu 7 corzi.

Sfaturi? E o chitara buna pentru categoria ei de pret,dozele sunt puternice pentru unele de serie. :lol:

Eu consider ca e o alegere buna.

 

 

Este :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

e o gramada de bani si e cu doze de serie, de ce o vrei pe asta? -699$ pe music123.com

 

Iar asta e mult mai tare pentru doar o diferentza de 50$:

B.C. Rich DLXJRVO Deluxe Jr. V Electric Guitar Onyx Black

Features

Active EMG pickups

Floyd Rose Original tremolo

Black Onyx finish

Body wood: nato (eastern mahogany)

Neck wood: maple

Fretboard: ebony

Body thickness: 45mm

Top style: beveled

Headstock style: Widow

Tuners: diecast

Controls: 1 volume, 1 three-way toggle and 1 tone

Hardware: black

Frets: 24 jumbo 2.7mm

Factory strings: 9 ? 42

Nut: 43mm

Scale: 25-1/2"

 

 

 

http://www.music123.com/Guitars/Electric-G...29000643000.sku

 

si este: 749$ :)

 

Da,se afla in USA dar se poate comanda fara probleme cu o firma de transport,fara prea mult deranj.

 

pe music farm costa 599 usd

http://www.themusicf...roducts_id=9045

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.