www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Skinerr - Tinerete Furata


Guest mkskcrew
 Share

Recommended Posts

Guest mkskcrew

Astazi am postat pe youtube prima piesa semnata Skinerr BAND LIVE ( www.skinerr.ro ) 

 

Este un nou proiect mai indraznet in care incercam sa combinam doua stiluri total diferite : HIP-HOP cu ROCK ! 

 

Speram sa fie placut la urechile tuturor  ! 

 

Componenta trupei : Skinerr - Voce 

 

                            Mark - Chitara 

 

                            Mihai - Tobe 

 

                            Radu - Bass 

 

 

 

 

Asteptam pareri/critici din partea dumneavoastra ! 

 

 

 

 

 

 

 

Linkul unde puteti asculta piesa    :   http://www.youtube.com/watch?v=vYAzyedrv2A 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. : Vor aparea in curand noi piese . 

Link to comment
Share on other sites

Asteptam pareri/critici din partea dumneavoastra ! 

 

nu o sa va laud. dimpotriva. si sper sa fiti barbati cand cititi asta.

 

am ascultat. pai si rock-ul unde e?

aaa, vreti sa apareti la Tv si in Bravo..:).

uitandu-ma la inregistrarea din sala nu am avut nici o reactie. mai e mult pana departe. chiar si asa, dupa ce am vazut ca aveti un clip in care

am auzit numai loop-uri de tobe, bass pe keyb si alte sampling-uri reactia mea a fost una negativa. nu stiu pe cine incercati sa pacaliti cu filmarea din sala.

ar trebui sa ramaneti la sampling-uri, macar se aud mai bine.

 

o sa mai cresteti, o sa va reascultati piesa si o sa vedeti ca nu transmite nimic, MAFIA canta despre asta acum 15 ani si de atunci nu a mai aparut nimic nou.

cat despre originalitate la cantec... mama lui de popor.

 

in concluzie, nu e ok. slab spre mediocru asa cum e si scena locala. din pacate.

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

Ma asteptam la critici de genul asta , tocmai de aceea l-am numit un proiect mai " indraznet " . Nu am infiintat acest proiect pentru a aparea in "Bravo" si la "tv" , vrem doar sa incercam ceva original , creat de noi , pentru ca sunt destule trupe care canta coveruri in Big Mamou si care nu experimenteaza nimic nou . Nu vrem sa fim ca ele .Iar sample-urile sunt in piesele tipului de la voce , Skinerr , el fiind artist de hip-hop . Eu am incercat sa imbin aceste doua stiluri total diferite , iar piesa de pe youtube este doar un " demo " , saptamana viitoare vom posta mai multe piese care speram sa va placa mai mult decat " Tinerete Furata " . Asteptam si alte pareri/critici. 

Link to comment
Share on other sites

pai aia e chestia man, nu e nimic original , s-a mai incercat si in alte tzari inca de prin anii 80-90 si pe la noi pe la inceputul anilor 90. Ce o tot dai cu indrazneala si originalitatea? Eu nu comentez de piesa sau de cum cantatzi, nici nu ma intereseaza nivelul celor care canta, eu ma leg strict de afirmatzia cu ceva indraznetz si original, inainte de o astfel de afirmatzie baga si documentatzie. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
pai aia e chestia man, nu e nimic original , s-a mai incercat si in alte tzari inca de prin anii 80-90 si pe la noi pe la inceputul anilor 90. Ce o tot dai cu indrazneala si originalitatea? Eu nu comentez de piesa sau de cum cantatzi, nici nu ma intereseaza nivelul celor care canta, eu ma leg strict de afirmatzia cu ceva indraznetz si original, inainte de o astfel de afirmatzie baga si documentatzie. :)

 

 

Ok , am inteles ce spui tu . Poate am gresit un pic cu exprimarea , speram doar sa va placa si urmatoarele piese .

Link to comment
Share on other sites

Te salut. Legat de piesa voastra pot sa zic urmatoarul lucru: pentru o piesa hip-hop este ok, nu am ce sa comentez. Dar, pe langa asta, voi ati incercat sa adaugati ceva rock melodiei voastre, iar opinia mea este, din pacate, ca ati esuat. Va propun daca vreti sa continuati acest proiect, care, zic eu, are potential, sa ascultati piesele trupelor care canta acest gen muzical. Cautati pe google "rap metal bands" si documentati-va. Eventual ascultati si ce gasiti de "anthrax si public enemy" si studiati, dar nu pentru a-i copia. Sigur, poate iti voi trezi intrebarea: "De ce sa ii ascult pe astia? Eu vreau sa fac ceva original", dar mai presus de toate cred ca doriti sa faceti muzica buna.

 

Sper ca v-a folosit macar un pic review-ul meu si ce pot sa mai zic... Spor la facut muzica buna :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
Te salut. Legat de piesa voastra pot sa zic urmatoarul lucru: pentru o piesa hip-hop este ok, nu am ce sa comentez. Dar, pe langa asta, voi ati incercat sa adaugati ceva rock melodiei voastre, iar opinia mea este, din pacate, ca ati esuat. Va propun daca vreti sa continuati acest proiect, care, zic eu, are potential, sa ascultati piesele trupelor care canta acest gen muzical. Cautati pe google "rap metal bands" si documentati-va. Eventual ascultati si ce gasiti de "anthrax si public enemy" si studiati, dar nu pentru a-i copia. Sigur, poate iti voi trezi intrebarea: "De ce sa ii ascult pe astia? Eu vreau sa fac ceva original", dar mai presus de toate cred ca doriti sa faceti muzica buna.

 

Sper ca v-a folosit macar un pic review-ul meu si ce pot sa mai zic... Spor la facut muzica buna :)

 

Salut . In piesa pe care am postato aici , nu prea am adaugat nici un elemnt rock . In urmatoarele piese veti observa elementele rock . Iti multumesc pentru sfaturi stiam de mult de colaborarea dintre anthrax si public enemy si ai dreptate , mai presus de toate dorim sa facem o muzica buna si placuta la urechile tuturor . 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.