www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help


betta93cosmin
 Share

Recommended Posts

Salut tuturor!!   Sunt nou in aceasta comunitate...sunt incepator.....,,am o chitara ibanez v70 electroacustic..

 

problema mea este alta...demult eram fascinat de o chitara gen les paul...iar acum am gasit una la vreo 5oo de Ron...o imitatie.Firma cred ca este Parrot.  Sfatuitima va rog ce sa fac...este buna pentru inceput merita sa o iau..va rog ..ajutatima :) .....

Link to comment
Share on other sites

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=2405

 

eu zic sa mai strangi pana ai 1000 ron pt asta din link. mai canti pe acustica o vreme.. sau o vinzi si pui in fondul de electrica dar nu strica sa ai si-si.

 

Omu a intrebat daca e buna chitara pentru inceput,nu ce chitara sa isi cumpere :) Ma distreaza oamenii care mereu iti propun o chitara la pret dublu :lol:

 

Da,intradevar vintage'ul e mult mai superior,da daca omu nu castiga nici macar atata pe luna,plus probabil ii si incepator...

 

Parerea mea,daca tie iti place chitara cum iti sta in mana,cum suna cumpar-o ! Eu de exemplu,in materie de chitara,mi-au trecut destule prin mana,stii pe ce chitara cant cu cea mai mare placere ?! Pe un reghin strat cu gatul subtiat,pur si simplu is indragostit de chitara aia.Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e sa o incerci inainte sa o cumperi si sa fii sigur ca nu are defecte (gen freturi desprinse partial sub care se prind corzile pe marginea griffului). Daca iti place cum se simte si te vezi cantand la o asemenea chitara atunci poti sa o cumperi. Cand vei progresa o sa iti dai tu seama daca ai nevoie de o alta chitara :)

Edited by Sio
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.