www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nelamurire In Privinta Achizitionarii Unei Electrice


pillar08
 Share

Recommended Posts

Deci sunt mai multe modele de chitare electrice care se incadreaza in bugetul meu..si dintre acestea nu stiu pe care sa o aleg...daca cineva a avut de-a face cu una dintre acestea este invitat sa-si spuna opinia....

Chitarele sunt:

spuier cv 50's

squier cv 60's

ibanez GRGS250DX

ibanez RG350M

ibanez RG350DX

 

Mersi mult...

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas
Imi cer scuze de offtopic.

 

@DarkForestOfEvil pe S320 se poate canta blues ? Bine, normal ca se poate :) dar eu ma refer daca are un ton cald.

Ibanez Sabers (S) sunt modele superstrat destinate in principal metalului traditional, nu as cumpara o astfel de chitara pentru blues. Evident, cu procesorul/ampul corespunzator, se poate ajunge la un ton de blues satisfacator, dar chitarile Ibanez nu au acel timbru vintage in ton.

Link to comment
Share on other sites

Asta cu "pot canta nu stiu ce muzica pe chitara asta" mi se pare tipic incepatorilor. Astia au inventat "chitara de metale", "chitara de blues", etc. Asa eram si io mai demult, credeam in basme.

 

Pai nu esti foarte departe de adevar :)) Doar ca eu mor si dupa sunetul unui Les Paul dar imi place si sunetul steril de thrash. Asta din ce am urmarit pe YouTube pentru ca n-am posibilitatea de a testa. Oricum opinile de genul asta nu se formeaza pe un forum...deci credeti ca daca ma duc la MC music doar sa probez o sa se supere baietii :lol: ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.