www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist De Ritm, Caut Trupa


ShiverMeSideways
 Share

Recommended Posts

Ofer:

* seriozitate, amabilitate, atitudine prietenoasa si easy-going

* (oarece) abilitati de compunere (compun de 2 ani aproape) - melodii, ritmuri, riffuri, structuri si in ultimul rand versuri (daca e chiar neaparata nevoie)

* versatilitate in stilurile abordate (de la blues-rock la thrash metal si aproape totul intre, trecand si prin industrial, but no jazz) - Formatiile preferate sunt Pink Floyd, Metallica si Nine Inch Nails, so I think you get the picture!

* dorinta de experimentare, dar in acelasi timp love for the old-school

* vreau sa fiu parte a unui grup, nu o entitate individuala care este atasata (cred ca intelegeti ce vreau sa zic)

 

Alte detalii:

* am efect, dar n-am amp

* pe langa electrica de toate zilele, am si o electro-acustica pe care nu am neglijat-o

* 3 ani de experienta pe instrument

* 0 experienta de concert (dar sunt dornic sa invat! :) )

* repetitia e sfanta, voi fi acolo (atata timp cat ne intelegem cu programul si n-am examen)

* as vrea sa ma feresc de solistica (cel putin pana imi mai dezvolt tehnica aflata in faza incipienta), dar daca e nevoie, nu ma deranjeaza

 

Tot caut o formatie care are nevoie de un chitarist de ritm, asa ca sper ca ne putem ajuta reciproc! Daca nu, incercarea moarte n-are. Daca suna bine, dati-mi un mesaj privat sa stabilim detaliile (auditie, schimb de mail-uri, telefoane, etc.).

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai D

Salut!

 

Daca esti interesat, suntem un tobar, bass si voce. Cautam chiatrist pentru stil abordat, generic, heavy metal.

Pregatim coveruri pentru inchegare, doar un cover de caciula ca: Godsmack - Awake; Hellfueled - Am I blind; si un clasic Iron Maiden - Wrathchild.

 

Toti avem expoerienta scenica, am cantat in mai multe trupe, dar nu te speria, nu suntem mari meseri.

Poti sa-mi spui ce varsta ai?

 

Avem sala de repetitii, dotata 2 ampuri de chitara, un Peavey Valveking 112 si un hand made pe lampi.

 

 

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Vampyria

Ofer:

* seriozitate, amabilitate, atitudine prietenoasa si easy-going

* (oarece) abilitati de compunere (compun de 2 ani aproape) - melodii, ritmuri, riffuri, structuri si in ultimul rand versuri (daca e chiar neaparata nevoie)

* versatilitate in stilurile abordate (de la blues-rock la thrash metal si aproape totul intre, trecand si prin industrial, but no jazz) - Formatiile preferate sunt Pink Floyd, Metallica si Nine Inch Nails, so I think you get the picture!

* dorinta de experimentare, dar in acelasi timp love for the old-school

* vreau sa fiu parte a unui grup, nu o entitate individuala care este atasata (cred ca intelegeti ce vreau sa zic)

 

Alte detalii:

* am efect, dar n-am amp

* pe langa electrica de toate zilele, am si o electro-acustica pe care nu am neglijat-o

* 3 ani de experienta pe instrument

* 0 experienta de concert (dar sunt dornic sa invat! smile.gif )

* repetitia e sfanta, voi fi acolo (atata timp cat ne intelegem cu programul si n-am examen)

* as vrea sa ma feresc de solistica (cel putin pana imi mai dezvolt tehnica aflata in faza incipienta), dar daca e nevoie, nu ma deranjeaza

 

Tot caut o formatie care are nevoie de un chitarist de ritm, asa ca sper ca ne putem ajuta reciproc! Daca nu, incercarea moarte n-are. Daca suna bine, dati-mi un mesaj privat sa stabilim detaliile (auditie, schimb de mail-uri, telefoane, etc.).

 

 

sal sunt solista si eu caut intrumentisti pt formarea unei trupe daca ai fi interesat lasa-mi un mesaj cu id tau d mess

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.