www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme Cu Procesorul Boss Gt-6


andrei3420
 Share

Recommended Posts

Va salut ! Am si eu un procesor bos gt-6 ... la care merge sa schimb efectul , sa modific efectul , insa nu mai zice nimic . Si ma intreb ce poate sa aiba , pentru ca mufa de out a fost verificata si s-ar zice ca merge cum trebuie :) . Si habar nu am unde as putea gasi un service Roland .

 

da cablul/cablurile le-ai incercat?

Link to comment
Share on other sites

am si eu o problema aseamnatoare cu o pedala de acordaj....zilele trecute acordam basu,scot totul de la pedala,o pun deoparte si azi nu se mai aprinde nimic,dar curentul ajunge in circuit.

 

la alimentare folosesc un adaptor de curent continuu de la alternativ,din 220 in 9.....amperaju nu era mare,si voltajul nu a trecut de 9 v,in general il foloseam chiar si pe la 8 v

 

care ar putea fi problema? 

Link to comment
Share on other sites

incearca sa il resetezi dar pierzi toate tonurile si exista service Roland in Romania dar sunt cam scumpi i-am sunat eu pt o problema cu un gt 3 si mi-au cerut 90 euro pt piesa fara tva +manopera in situatia in care l-am reparat cu 50 roni

 

 

L-am resetat si am pierdut super efecte , setate de Claudiu Ursache ( de la The marker ) :| si se pare ca nu era acolo buba ... si Roland au service tocmai in Harghita ... si banuiesc ca e extra-scump ... am inteles ca cei de la guitar-shop repara chestii dinastea... ca mai nou au si service ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.