www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dear Guitar Hero


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

Guest Raskolnikov

In revista Guitar World este o rubrica in care chitaristi cunoscuti raspund la intrebarile trimise de cititori. Intrebarile sunt de tot felul - despre echipament, sound, tehnica, piese, albume, turnee, biografie, etc.

Ma gandeam ca am putea si noi face ceva de genul asta cu chitaristi romani cunoscuti. Adica noi postam intrebarile, cineva (poate administratorii) selecteaza vreo 25 sa zic, ia contact cu chitaristul, ia interviul si apoi il posteaza. Am putea face asta odata pe luna sau ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mike L. Angelo

Exista o rubrica identica in Total Guitar. :)

Ar fi o idee buna, poate mai prindem cate ceva de la chitaristii nostrii mai celebri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Sunt sigur ca aproape toti chitaristii de pe forum ar avea cel putin o intrebare pentru chitaristii romani pe care ii admira.

 

Daca e asa de ce oare nu mai spune nimeni nimic?

Totusi.... mai astept niste pareri. Mai ales de la cei mai vechi pe aici si de la administratori. As vrea sa stiu - nu e realizabila propunerea? Daca nu, de ce? Nu e momentul potrivit? Chitaristii romani consacrati nu sunt demni de interes? Stiti deja totul despre ei? Sau credeti ca nu vor fi disponibili pentru asta?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Raskolnikov

Da! Da! Da!

Totul este ca si domnii vizati sa fie de acord.

 

Andreas Kisser si Joe Satriani au fost de acord sa stea de vorba cu Pixy, respectiv Killahead. De ce n-ar fi si chitaristi romani?

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

pai cred c-avem nevoie de o persoana de contact, cum au fost pixy, respectiv killahead. daca nu se ofera nimeni..

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

pai cred c-avem nevoie de o persoana de contact, cum au fost pixy, respectiv killahead. daca nu se ofera nimeni..

 

Come ooooooooooooon!!!!..... Nu se ofera nimeni?!?!?!... Nu v-ar placea?

 

Asta mi-aduce aminte de un banc pe care l-am auzit prima data spus de Florian Pittis cu "avem de toate, de ce nu merge treaba? - Pentru ca nu avem nemti."

Link to comment
Share on other sites

Come ooooooooooooon!!!!..... Nu se ofera nimeni?!?!?!... Nu v-ar placea?

 

Asta mi-aduce aminte de un banc pe care l-am auzit prima data spus de Florian Pittis cu "avem de toate, de ce nu merge treaba? - Pentru ca nu avem nemti."

 

Sa zic si eu un lucru, ca tot a "picat" numele meu.

 

Sunt doar cativa chitaristi romani cu adevarat cunoscuti care coboara de pe piedestalul lor.

Exceptiile sunt Manu Savu, Rares Totu, Adi Manolovici, Mircea Bunea si inca cativa (putini!). A, era sa uit. Intr-o vreme ne onora cu prezenta si Cristi Gram de la Phoenix si Talisman dar vad ca a uitat de noi.

 

Si sunt multi "tari" care intra pe acest forum.

 

Va rog, intrati in contact cu noi, avem toti (da, si noi si voi) de castigat!

 

Un fan

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Cred ca as putea sa iau legatura cu Valter Popa... :)

 

Super ANGOR! Putem incepe! Pana la urma vad ca se poate.

Probabil ca e bine sa vorbesti cu Valter, sa vezi daca este de acord,

dar inainte de asta trebuie stabilite niste reguli.

Alte ideii privind nr. de intrebari, selectia lor, etc.?

 

 

 

Este un lucru care ma nedumireste totusi si anume lipsa cvasitotala de interes: nici pro, nici impotriva.

Ma omoara chestia asta, cand e un subiect de scandal ce nu tine de chitara - sare toata lumea sa-si dea cu parerea.

Trebuia sa fac cumva propunerea asta pe forumul trompetistilor sau ceva?

Link to comment
Share on other sites

o sa fiu un pik offtopik insa eu pot sa ma ocup de interviuri cu kitaristi mai mult sau mai putin celebrii de afara, nu din romania, pt ca o fac prin intermediul unui PR roman care se okupa exclusiv de trupe de metal.kisser a fost un exemplu.intrebarea se pune daca pe rgc-isti ii intereseaza gearul folosit de acesti kitaristi(pt ca eu am sa-i intreb pe fiecare in parte ce foloseste) , indiferent ca-i celebru sau mai putin.asta e ce pot eu face...so daca sunteti interesati voi posta regulat interviurile pe care le voi face, dupa kisser am mai facut unul, dar kitaristul este necunoscut..

astept pareri

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.