www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Acordeon anyone?!


Guest Al3x

Recommended Posts

Salutare canta cineva la acordeon?

Am un Weltmeister Stella... model mic... e pe weltmeister.com 1.400$... si voiam sa invat ceva pe el... asa de fun, nu profesional(pt. asta sper sa folosesc chitara) :)

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Cam tare faza, chitara care ma pasioneaza si vreau sa ajung mare, e o amarata de hora de maxim 3 milioane, si acordeonul, care nici nu prea il scot din cutie e o avere :))

 

Ceva siteuri pt. acordeon stiti?ca vreau sa invat ceva cantecele :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tzetze_harp

:)

 

Cam tare faza, chitara care ma pasioneaza si vreau sa ajung mare, e o amarata de hora de maxim 3 milioane, si acordeonul, care nici nu prea il scot din cutie e o avere :))

 

Ceva siteuri pt. acordeon stiti?ca vreau sa invat ceva cantecele :)

 

Pai ar fi foarte interesant daca te-ai apuca sa studiezi acordeon !!! Numai ca trebuie sa te gandesti serios inainte pentru ca nu e un instrument tocmai simplutz...Dar daca te simtzi atras de el ai avea foarte multe de exprimat prin intermediul sau...Uite iti postez o piesa zydeco...si poate asta te va motiva in studiu

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Cautand pe forum am regasit topicul asta... inca mai cant un pic la el asa... cantecele simple... chitara imi place mai mult, ,sincer sa fiu... poate ca nu m-am obisnuit eu destul cu acordeonul...

Link to comment
Share on other sites

Am si eu acordeon , tot un Welltmeister si mai cant la el din an in pasti. Nu imi e foarte greu sa cant , singura chestie care ma deruteaza este miscarea bratelor , deseori raman fara aer. Si nu te uita la astia cu vandutu si luatu unei chitari ca o chitara gasesti acum pe toate drumurile , pe cand un acordeon bazat mai rar ... Plus ca daca ai sa inveti sa canti logic si pe note te va ajuta foarte mult la armonie.

Link to comment
Share on other sites

Guest turshuanzen

Hmmm...daca doresti sa canti cu adevarat pe acordeon...trebuie sa iti iei profesor cineva de canta deja pe un asemenea instrument...profesori gasesti mai rar...asa ca iti recomand...un tigan dintr-un taraf :):(:) vorbesc foarte serios...asa am gasit eu primul om ce m-a invatat sa cant pe acordeon...(nu ramane decat sa umbli prin restaurante :) si sa dai de un asemenea personaj).Succes!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.