www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimbat Corzi Epiphone Lp Standard


Godric
 Share

Recommended Posts

Buna tuturor. Detin un Epiphone Lp Standard, si am avut ghinionul sa mi se rupa o coarda (E-ul subtire), si nu prea stiu exact cum sa le schimb, adica am vazut videoclipuri pe net si nu prea m-as risca, si de aceea am facut acest topic, pentru a cere ajutorul unei persoane domiciliate in Zalau, daca stie sa le schimbe, sunt dispus sa platesc (in limita bunului simt).

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest amosik939

Mah daca faci exact ce zice nenea asta aici :

,pas cu pas fara sa te grabesti nu ai ce sa risti(doar nu e rocket science), pentru ca e foarte simplu.Ideea e sa invarti cheitele invers acelor de ceas cand strangi corzile si sa le intinzi bine dupa ce le prinzi.Omul explica foarte clar. Edited by amosik939
Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Se ia coarda , se baga , se strange nu prea tare si gata , la fel pentru restul ( ! nu da toate corzile jos inainte de a incepe ! )

Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate
Se ia coarda , se baga , se strange nu prea tare si gata , la fel pentru restul ( ! nu da toate corzile jos inainte de a incepe ! )

 

Aceeasi intreabre am pus-o si eu, si aceeasi greseala, defapt el nu a facut-o, eu da! Am scos toate corzile si au cazut piese :)) . Mda, ma speriasem atunci, dar peurma am invatat sa pun corzile si acuma eu cu corzile suntemcei mai buni prieteni!

Link to comment
Share on other sites

Mah daca faci exact ce zice nenea asta aici :
,pas cu pas fara sa te grabesti nu ai ce sa risti(doar nu e rocket science), pentru ca e foarte simplu.Ideea e sa invarti cheitele invers acelor de ceas cand strangi corzile si sa le intinzi bine dupa ce le prinzi.Omul explica foarte clar.

 

foarte tare explicat, ms mult.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.