www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Invitatie La Rockereala!


Guest CoolRock
 Share

Recommended Posts

Guest CoolRock

In urma succesului pe care l-am avut cu ocazia concertului Luna Amara & Bio ne-am hotarat ca nu ar fi chiar rau sa continuam proiectul nostru, de a aduce pe scenele din Resita trupe cunoscute de rock si metal. Este un mare efort pentru noi dar merita! Mai ales ca Resita a fost in ultimii ani putin deficitara la acest capitol si e pacat…

 

Prin urmare, va invitam pe data de 05.05.2006 la concertul trupelor timisorene IMPLANT PENTRU REFUZ (intrebari? :) ), ORANJ (Alternative) & COROZIV (Hardcore)

 

Concertul se va tine la Clubul “Ateneu“ din Resita. Accesul in sala: 19.00 Rockereala: 20.00

Pretul biletului: 8 Lei

 

Organizatori: MAC Sound Company si Fundatia COGITO din Resita

Pentru detalii PM me.

 

Invitam pe toti cei ce vor sa se simta bine!!! (mai ales ca din trupele in cauza fac parte si membrii RGC.ro)

post-545-1146078656_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest CoolRock

Ieri seara a avut loc super concertul cu IMPLANT PENTRU REFUZ, ORANJ si COROZIV. Vreau sa multumesc formatiilor pentru prestatia lor. Sper sa s-au simtit foarte bine la Resita si vor mai reveni si cu alta ocazie.

Vreau sa multumesc in numele organizatorilor tuturor celor care ne-au ajutat si ne-au sprijinit

pentru organizarea acestui concert. Speram sa mai organizam si alte super concerte la RESITA !!

 

 

Multumesc mult si ROCK ON !!!

 

Am atasat si un fisier video de la concert (soundcheck), daca doriti voi pune si cateva piese.

IPR_SOUNDCHECK.wmv

Link to comment
Share on other sites

Daca ati stii cat de greu este sa pui pe picioare UN SINGUR concert in Resita...

CoolRock a pus pe picioare in timp de o luna DOUA!!! (Luna Amara/Bio si IPR/Oranj/Coroziv)

Pentru asta merita cel putin un premiu de popularitate daca nu chiar premiul cel mare!!! :)

 

Bravo Cipi, bravo!!! Tine-o tot asa pana cand stii tu, facem chestia aia de care am vorbit noi... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Multumec mult ! Inseamna mult pentru mine . Pacat ca este asa de greu si nu prea avem sustinere, dar incercam sa facem treaba buna si pe viitor. Suntem in tratative sa facem ceva mai mare in aer liber (daca o sa gasesc aici sprijinul de care am nevoie), ca un festival cu mai multe formatii. Am sa anunt daca reusesc si cu acest proiect.

 

Multumesc mult si ROCK ON !!

 

 

Am sa mai pun azi pe forum inca 2-3 melodii din concert cu formatiile participante.

 

RESPECT - I.P.R , ORANJ, COROZIV

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Inca o melodie cu I.P.R, dupa care apare si una cu Oranj. Imi cer scuze de calitate, inregistrarea a fost facuta din spatele boxelor, motiv pt care vocile nu se aud f. bine.

 

 

Killahead.....Resita nu a uitat de voi !!

 

ROCK ON !!

I.P.R___Eutro.wmv

Edited by CoolRock
Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Asta este ultima melodie pt azi Oranj - Lords of the Boards...dupa o zi -doua am sa-l rog pe cosu sa le sterga pe cele puse ca sa mai pot pune si altele(daca se doreste). Multumesc Cosu pt ajutor !

 

ROCK ON !!

ORANJ___Lords_of_the_Boards.wmv

Link to comment
Share on other sites

CoolRock super filmarea!! daca mai ai ...nu se supara Cosu..mai baga... Big Up Resita...super tare concertul si publicul....RESPECT

 

@Hipjim & Oranj

Acum am vazut si eu clipul cu voi. Felicitari, cantati foarte bine! :)

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

CoolRock super filmarea!! daca mai ai ...nu se supara Cosu..mai baga... Big Up Resita...super tare concertul si publicul....RESPECT

 

 

Multumesc mult HIPJIM!! Ma bucur ca a iesit bine. Va mai asteptam pe la RESITA. Azi am sa mai pun doua melodii, ORANJ si COROZIV(daca nu se supara Cosu)

 

RESPECT si ROCK ON !!

Edited by CoolRock
Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Apropo de trupa Screaming Heads mai activeaza ce se intampla cu ei?

 

SCREAMING HEAD IT'S ALIVE !!!!

 

Trupa mai exista(mai puternica ca niciodata), si va pregateste o surpriza in scurt timp. Killahead o sa-ti dea mai multe detalii. Mai aveti putina rabdare. Surpriza va fi pe masura asteptarilor.

 

ROCK ON !!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest rocco

Ar fi cazul.Multi dintre rockerii tineri nu stiu de ei..ar trebui sa li se arate niste old school :)

Link to comment
Share on other sites

Guest dadius

Acusica, acusica. In ´95 -´96 eram "new school". Cred ca daca am devenit "old school" in 10 ani e bine nu?

 

Respectele mele tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Guest BICANU

Super marfa show-u mai cipala si cea mai tare a fost domnisoara de la ORANJ. Cu tot respectu cuvenit cameramanu care a filmat concertu'

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Super marfa show-u mai cipala si cea mai tare a fost domnisoara de la ORANJ. Cu tot respectu cuvenit cameramanu care a filmat concertu'

 

Merci BICANE, sper sa mai facem si alte concerte misto la RESITA.

Iar pentru cameraman RESPECT !!!

 

 

ROCK ON !!

Link to comment
Share on other sites

Guest mr. self destruct

Multumim mult RESITA!!!!A fost foarte tare!!!Cel putin noi ne-am simtit excelent!Un concert foarte reusit!Publicul a fost foarte fain.Speram ca am lasat o impresie buna.Si...daca v-am placut si daca se mai organizeaza manifestari de genu' prin Resita...Contati pe noi!

"C O R O Z I V I I " multumesc mult pentru invitatie, primire si participare la eveniment!Rock on!

trupa_coroziv@yahoo.com (si in curand site :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Se anunta vreun concert vineri la Resita ? :)

 

 

Din pacate :) concertul se amana pana pe data de 21 iulie, cand veti concerta alaturi de formatia AMATRIS din Germania. Sincer imi pare rau frate!!

 

 

ROCK ON !!

 

Multumim mult RESITA!!!!A fost foarte tare!!!Cel putin noi ne-am simtit excelent!Un concert foarte reusit!Publicul a fost foarte fain.Speram ca am lasat o impresie buna.Si...daca v-am placut si daca se mai organizeaza manifestari de genu' prin Resita...Contati pe noi!

"C O R O Z I V I I " multumesc mult pentru invitatie, primire si participare la eveniment!Rock on!

trupa_coroziv@yahoo.com (si in curand site :) )

 

 

Salutare. Ma bucur mult ca a iesit bine. In curand o sa fie gata si dvd-ul pt voi. Am sa va anunt cum intrati in posesia lui. Speram sa mai colaboram.

 

ROCK ON !!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.