www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mi-am Lovit Chitara


Guest om__bun
 Share

Recommended Posts

Guest om__bun

din pacate inevitabilul s-a intamplat...:)..o tineam pe pat si am aruncat ceva peste ea...i-am facut o mica gaurica cu diametrul unui creion...se afla deasupra dozelor,la cativa cm...imi puteti spune si mie ce as putea sa fac sa-mi repar gresala?.... :)

..este o electrica de culoare neagra....multumesc..

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

baga poze sa vedem dezastrul :)

deocamdata nu pot pune poze,pentru ca nu-s colegii care au aparat foto pe aici...nu e lovita rau...e mai mic diametrul decat am scris mai sus..si e dus doar lacul de deasupra....:)..imi cresc sperantele ca s-ar putea reface...

Link to comment
Share on other sites

Guest Victor_

stai linistit ca daca mai suna chitara atunci e bine :) .

Ce ar putea fi afectat e in primul rand estetica, rezonanta lemnului nu cred ca s-ar modifica doar din atat. Poti s-o chituiesti si apoi cu vopsea peste, sau daca merge, pui un sticker :).

O mica lovitura sau o zgarietura ii dau personalitate chitarii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Pui un sticker si ai rezolvat problema! :) Tu te plangi de o mica lovitura...Pai eu care am cazut cu scaunul peste acustica, ce sa mai zic(dar n-am accidentat-o prea tare, doar o lovitura cat varful de deget) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

No offense, dar ce ai aruncat de ai facut o gaura intr-un body - solid presupun - de chitara electrica??

 

cureaua de la pantaloni..si a cazut cu catarama aia de metal pe ea :)

 

nu ma bag airea sa o repar..ca altfel nu va mai intrebam si treceam deja la treaba...unde gasesc si eu autocolante?..la muzica sau yamaha au? dar lac de chitara?..este bun ala obisnuit pentru lemn?

Link to comment
Share on other sites

george,

in prima faza (la primul post) am crezut ca ai troznit Schecterul si parca-mi venea mie sa-mi trag cu tesla-n k*aie :)

da' acu m-am lamurit (linishtit :( ). parerea mea este fie s-o lasi asha, fie sa-i dai ushor cu un marker permanent. stiu ca te "apasa pe creieri" teshitura aia, da' tre' sa te obisnuiesti (am un prieten care spune in permanenta: domnia si prostia se platesc :o ).

nu incerca sa pui smirghel/lac acolo ca mai rau faci.

anyway, ai mai scazut fo' 200 euro la re-vanzare B) ata ete :)

io zic nici cu "lutier" sa nu incerci, ca mai rau o strica (doar daca n-o finiseaza total; stii, asta-i ca la masina - daca ai o zgarietura pe capota/usa tre' s-o revopseasca pe toata)

 

bafta (si stai pe curu tau sa n-o beleshti mai rau) :)

 

PS cand am primit ESP-ul obisnuiam sa-l tin la vedere, pe stativ (mi-era drag sa o vad); in ziua cand l-am vazut pe fi-miu facand "elicoptere" cu mica lui Hora pe langa ESP m-am decis (instantaneu) ca ESP-ul trebuie sa stea in permanenta in "case" ;) follow the advice ;)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

Mai curato si tu din cand in cand .... pare cam jegoasa... :)

 

da..cam ai dreptate...o sa ii dau cu pronto :)...

stiti cumva daca exista marker de culoare alba? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

am fost in carrefour si am gasit la vreo 60 000 marker cu vopsea...erau si albe....dar sunt pentru metale...oare prinde si pe lac? :) ....ce ma sfatuiti..vopsea sau un sticker?...chiar nu stiti pe unde gasesc si eu ceva dragut de lipit pe ea?..si cam cat ar costa?....mersi frumos...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Alea sunt pentru masini... deci nu cred k e eficient sa dai cu ele pe chitara... mai bine o lasi dracului asa cum e...

Link to comment
Share on other sites

am fost in carrefour si am gasit la vreo 60 000 marker cu vopsea...erau si albe....dar sunt pentru metale...oare prinde si pe lac? :) ....ce ma sfatuiti..vopsea sau un sticker?...chiar nu stiti pe unde gasesc si eu ceva dragut de lipit pe ea?..si cam cat ar costa?....mersi frumos...

 

Auzi mai George, ce fel de Jackson e? E vreo scula pricopsita? Ca daca pui stickere pe vreo meserie de toporisca iti bati joc de ea. Daca nu e vreo meserie te agiti cam gratuit. Oricum o iei opinia mea e ca nu merita.

 

Apropos, am vazut chitaristi care cantau pe niste chitari siluite in ultimul hal. Si suna bine dom'ne! Vezi SRV.

 

man1ak

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

Auzi mai George, ce fel de Jackson e? E vreo scula pricopsita? Ca daca pui stickere pe vreo meserie de toporisca iti bati joc de ea. Daca nu e vreo meserie te agiti cam gratuit. Oricum o iei opinia mea e ca nu merita.

 

Apropos, am vazut chitaristi care cantau pe niste chitari siluite in ultimul hal. Si suna bine dom'ne! Vezi SRV.

 

man1ak

 

nu e jackson mah..e o yamaha de la un pack..si nu e o toporisca..e o chitara chiar bunicica :)...pana sa ajung si eu la nivelul chitaristilor de care vorbesti tu...poate imi trebuie mai mult de o viata... :) ...si vorba aia...daca ,chitaristul e asa cum e ,macar chitara sa fie buna... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Cred ca "toporisca" vine de la englezescul "Axe" care este o expresie colocviala pt chitara. (Man1ak, corecteaza-ma daca nu la asta te-ai referit)

Edited by Sheriff
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.