www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sa Facem O Trupa De J-rock!


Jewelia
 Share

Recommended Posts

Salutare!

 

Ideea mi-a venit aseara, in timp ce postam asta pe youtube:

De obicei, ideile care ma pocnesc la ore tarzii nu-mi mai par atat de inspirate a doua zi, dar de data asta nu m-a parasit entuziasmul :)

 

Hai sa facem o trupa in care sa cantam J-rock - piese frumoase si ascultabile, nu toate prostiile. Sigur trebuie sa mai existe cineva care sa aiba chef sa cante asa ceva, macar de fun. Promit ca pe viitor o sa am o pronuntie si mai buna :lol:

 

Inca vreo 3 coveruri de gen:

 

- asta imi place mult

 

Daca scormoniti prin 'my channel', mai gasiti pe acolo si alte chestii cantate de mine, inclusiv piese proprii.

Intereseaza pe cineva? haideti, din orice se gaseste ceva de invatat :lol:

 

contact: julya_gdy (pe yahoo)

Bucuresti city.

Link to comment
Share on other sites

ca sa canti J-Rock , nu ar trebui sa fi japonez...adica...ii doar rock,cu versuri in Japoneza

 

Anyway...cred ca o sa iti fie greu sa canti in japoneza:-?

 

Nu mi se pare greu, imi place... exact asta caut: niste oameni care sa asculte chestii dintr-astea si sa le si placa. E acelasi lucru ca si cand s-ar aduna 3-4 fani Muse sau Iron Maiden sau mai stiu eu ce si ar face o trupa tribut. E ceva de distractie..iti plac niste melodii, stii sa canti la un instrument, asa ca ai chef sa le canti si tu :)

 

Si da, J-rock stands for Japanese rock, dar mie mi se pare ca are totusi ceva diferit fata de muzica de la noi, niste acorduri, niste modulatii pe care, daca le auzi, te gandesti imediat la openinguri de anime.

Uite 2 melodii random care-mi plac; nu sunt neaparat cel mai fericit exemplu, dar nu stiu, au ceva 'altfel'...

Edited by Jewelia
Link to comment
Share on other sites

Guest catkiller

Yay! Mai sunt ciudati asemeni mie in tara asta!! :) Tu esti doar vocal sau mai canti si la chitara/bass?

Ow si by the way... AWESOME vocals. L'arc for the win as well :lol:

Edited by catkiller
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.