www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dimavery J200


Guest filo
 Share

Recommended Posts

Buna ziua.

Am dat si eu peste chitara asta dubioasa care arata destul de ciudat, si nicaieri nu scrie ceva care sa ma dumereasca cam ce e si ce calitate are.

Din cate am mai citit pe aici, Dimavery face chitare slabe.

Dar despre asta ce parere aveti :Link sper chitara dubioasa ?

Are amplificator incorporat in body sau ce altceva? E buna de ceva? Eu incerc sa cant ceva mai metal, mai rock....

Link to comment
Share on other sites

In general,din ce am auzit si eu,acesta firma cam lasa de dorit,pe youtube am vazut niste reclame la domeniul acustic care pareau mai rasarite,la electrica ce sa zic,decat sa dai 400 roni aproape pe acea chitara mai bine te orientezi spre un squire si cred ca o sa iesi mai bine.

Link to comment
Share on other sites

orice ai face,NU ITI LUA DIMAVERY!I-am spus si unui coleg de forum mai demult,tot asa intreba de o Dimavery,is de calitate destul de proasta,si cum ti-a zis si colegu,in suma aia te-ai putea orienta spre o chitara second,chiar si Hora,daca cumva nu dai peste un Squier ieftin or so.Ai prins ideea,spor la cautat!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru sfaturi, ma gandeam ca e ceva de ea dar se pare ca m-am cam inselat.

@maur: Poate sunt copil, n-ai de unde sa stii. :)) Glumesc, stai linistit. Am mai citit undeva ca e micuta, dar nu imi zicea cam cat.

Mi s-a parut doar interesanta si neobisnuita din cauza boxei, nu mai cari amplificatorul cu tine.

 

Mai am o intrebare, putin offtopic din cauza titlului topicului dar nu vreau sa mai fac inca unul degeaba.

A auzit careva de Venson? Sunt bune de ceva? Cam pe ce gen se bazeaza?

Am inteles ca sunt din China, dar nu au nici pagini nici niica. Videourile de pe YT suna destul de bine, totusi... Uite aici un cover dupa o melodie Death. Mie-mi suna bine, dar nu pot sa zic ca ma pricep prea tare, nu cant de mult timp.

Link to comment
Share on other sites

are un prieten de-al meu.Comoda,grif maple,floyd rose locking system,tip stratocaster,dar mi-a zis ca si-a schimbat humbuckerul original pentru ca avea semnal slab si/sau avea prea mult zgomot.Legat de clipurile de pe youtube,la partea chitara nu prea sunt relevante,pt ca ei trag chitarele prin scule si what-not ca sa sune bine.Cel mai bine pe testate.

Edited by Daiabitiz Uyup Zwurp
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns.

Pare destul de buna asta: 3 doze, 2 mici si una mare, active venson; bridge floyd rose cu whammy; ea venson, dupa mine.

Inca o intrebare: Este mai pentru avansati sau? Nu cant de mult timp si deabia am inceput cu introul de la Sweet Child O Mine si Thunderstruck calumea.

Link to comment
Share on other sites

nu prea conteaza pe ce incepi cata vreme te tii de treaba.parerea mea,because i've been there,si clar nu numai eu.gandeste-te ca eu am inceput pe un jeg de hora acustic cu ditamai distanta intre corzi,fretbuzzuri,etc etc,si cand am trecut pe electrica imi zburau degetele(ok,nu ca la buckethead,da mno,ai inteles).cat costa?lasa un link

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.