www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help Cu ,,,,, Comutatoarele


Guest diogrey
 Share

Recommended Posts

Guest diogrey

intrebare pt oameni care isi fac acasa pedale, unde gasesc si eu comutatoare cu protectie metalica ca in pozele lu astea deafara? :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

www.tedweber.com ; www.banzai-effects.com

 

comanda online....in 2 saptamani le ai prin posta

firmele asteas din europa sau din state (ca ar fi de preferabil sa fie din europa)

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

eu am cumparat de pe tedweber.com si sunt multumit. din europa am luat niste lampi de la www.audiotriodes.com si sunt ok. in afara faptului ca dureaza 2 saptamani sa le primesti prin posta, sunt firme serioase si au preturi bune (pentru end-useri).

si cam cat ma ajung taxele postale

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

minune in romania exista footswtich in romania AAAA LE LUIA soau cum o fi

cautati pe www.capodimonte.ro

Link to comment
Share on other sites

minune in romania exista footswtich in romania AAAA LE LUIA soau cum o fi

cautati pe www.capodimonte.ro

 

dak esti amabil da un link mai detaliat.... mie mi-a luat o saptamana ca sa gasesc pe site-ul asta tranzistoare cu Ge, si dupa trei saptamani am primit ce vroiam (a durat mai mult ca pachetele trimise din US).

Link to comment
Share on other sites

http://www.capodimonte.ro/frame_produse.ht...&keyword=SWITCH adik aici???

pai asta este jucarie... nu mai pun faptul ca e DPDT adik are numai doua randuri de contacte; pentru bypass si cu avertizare luminoasa trebuie sa folosesti un montaj cu FET. dak era 3PDT era altceva... http://www.banzai-effects.com/product.php?...&cat=246&page=1 adik asta.

 

Eu am folosit 3PDT pentru pedalboard vezi aici: http://forums.rgc.ro/index.php?s=&showtopi...indpost&p=58936

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Salut!

Sa nu m-anjurati ca "reanimez" topicuri de acu mai bine de juma de an :) ,da as dori si yo daca se poate sa ma lamureasca cineva despre cum functioneaza sistemul de comenzi de pe siturile enumerate de voi (preferabil pt www.musikding.de).Am inteles de fapt ca vin prin posta si ca taxele sunt 1,5 RON si ca plata se face online inaintea ridicarii coletului.E...care e treaba cu plata asta online inainte?Cei care ati mai cumpatat componente de pe siturile astea cum ati procedat?

Yo am nevoie de cateva 2PDT/3PDT-uri si cateva carcase de aluminiu de diferite dimensiuni. :-?

Multumesc anticipat! :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Sa nu m-anjurati ca "reanimez" topicuri de acu mai bine de juma de an :) ,da as dori si yo daca se poate sa ma lamureasca cineva despre cum functioneaza sistemul de comenzi de pe siturile enumerate de voi (preferabil pt www.musikding.de).Am inteles de fapt ca vin prin posta si ca taxele sunt 1,5 RON si ca plata se face online inaintea ridicarii coletului.E...care e treaba cu plata asta online inainte?Cei care ati mai cumpatat componente de pe siturile astea cum ati procedat?

Yo am nevoie de cateva 2PDT/3PDT-uri si cateva carcase de aluminiu de diferite dimensiuni. :-?

Multumesc anticipat! :)

 

comanda "online" presupune si plata ..."online" adik cu card. la costurile piesei respective se adauga transportu' ... preturile sunt mai mici in USA decat in europa. Teoretic nu ar trebui sa platesti vama pentru niste piese mici (asta depinde de vames..), io unu nu am avut niciodata probleme...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.