www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Multi-efecte Rack Anii '80


Jake
 Share

Recommended Posts

salutare,

 

un prieten a facut rost de echipamentele astea si vrea sa le vanda ( pt ca nu are nicio treaba cu chitara).

 

DIGITECH GSP 21 PRO

ART MULTIVERB LT

YAMAHA DIGITAL REVERBERATION MODEL R1000

 

Inca nu am avut ocazia sa le testez , am cautat despre ele pe net dar ceva sample-uri nu prea am gasit.

 

Intrebarea e daca are/a avut cineva vreuna din astea. Se merita sa cumperi asa ceva ?

Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

un prieten a facut rost de echipamentele astea si vrea sa le vanda ( pt ca nu are nicio treaba cu chitara).

 

DIGITECH GSP 21 PRO

ART MULTIVERB LT

YAMAHA DIGITAL REVERBERATION MODEL R1000

 

Inca nu am avut ocazia sa le testez , am cautat despre ele pe net dar ceva sample-uri nu prea am gasit.

 

Intrebarea e daca are/a avut cineva vreuna din astea. Se merita sa cumperi asa ceva ?

 

digitech gsp 21 pro l-am avut si am fost f multumit de el live cat si in studio. cat vrea pe el ?

Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

un prieten a facut rost de echipamentele astea si vrea sa le vanda ( pt ca nu are nicio treaba cu chitara).

 

DIGITECH GSP 21 PRO

ART MULTIVERB LT

YAMAHA DIGITAL REVERBERATION MODEL R1000

 

Inca nu am avut ocazia sa le testez , am cautat despre ele pe net dar ceva sample-uri nu prea am gasit.

 

Intrebarea e daca are/a avut cineva vreuna din astea. Se merita sa cumperi asa ceva ?

ABSOLUT!

In functie si de pret, evident!!

Dar d.p.d.v. calitativ sculele sint (inca) f. bune. Sigur ca in ziua de azi gasesti diverse procesoare care fac orice, inclusiv ca lanseaza navete spatiale si iti prajesc ouale pt. breakfast, pe linga ca suna si bine :) .. as vrea si eu citeva. Acestea fiind zise, firmele de mai sus au produs de-a lungul unor ani niste chestii superbe - eu am folosit chiar doua din modelele de mai sus, si pastrez si in ziua de azi (printre alte "chestii 80's") trei A.R.T.-uri.

Vezi sa verifici sa fie in stare buna de functionare / asta cam tre sa faci oricum cu echipament electronic folosit acolo 20-25 de ani .... si (f. probabil) sa te astepti ca bateriile interne (care protejeaza memoriile) sa fie duse. ... unless they've been serviced somewhere down the line....

Si apropos de "nu are nicio treaba cu chitara", cu exceptia GSP 21 PRO, care este specific de chitara, celelalte doua pot fi folosite cu succes pentru procesarea oricarui semnal (inclusiv de chitara - sic!) in aplicatii live/P.A. , sau in studio in rack-ul de "outboard" (daca te-ai saturat de plaghinuri, lol).

P.S.: come to think of it, chiar si 21 PRO poate fi folosit la fo procesare, daca bypass sectia de gain. ( unless U like distors pe voce, haha).

Link to comment
Share on other sites

Vezi sa verifici sa fie in stare buna de functionare / asta cam tre sa faci oricum cu echipament electronic folosit acolo 20-25 de ani .... si (f. probabil) sa te astepti ca bateriile interne (care protejeaza memoriile) sa fie duse. ... unless they've been serviced somewhere down the line....

 

Din cate am inteles echipamentele functioneaza toate, acum nu stiu care e treaba cu bateriile astea. Sunt responsabile cumva pentru memorarea preseturilor? Cum pot afla daca sunt duse sau nu ?

 

 

 

 

digitech gsp 21 pro l-am avut si am fost f multumit de el live cat si in studio. cat vrea pe el ?

 

inca nu l-am intrebat de pret , o sa aflu pe la sfarsitul saptamanii si iti dau un PM daca vrei

Edited by Jake
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.