www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

New Guitar for Me!!! :)


Guest Baumwolle
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Mi-am luat azi chitara, Fender DG 5 Acoustic.L-am gasit la ProGuitar la super pret, 4490000 lei.Sunt super incantat de el, sa-l stapanesc sanatos! :)

post-116-1112376301_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

E acustica "normala", neagra. exact asta de aici(sorry, dar n-am apucat sa ii fac inca poza in casa, va fi si asta candva):

post-116-1112377795_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

oh nu... maaaammaaa cat ma oftic.. mor** masii ... :)( firar sa fie.. mama ia ziceti repede cum fac?? hmm.. o vand pe a mea si mai pun niste bani si imi iau fender.. good idea.. pe bune (e un jaf hora pe langa fender ala :) ) pe buneee.... Baumwolle MAINE LA INTALNIRE poti sa vii cu chitara nouaaA???? plzzzzz... te roggg... plzzz por favor ......

vreau si eu sa pun mana pe un fender por favorrrrrr..

si btw in state e in jur de 130$ daca tin eu bine minte.. ceea ce e aceptabil adica pe la noi ~150 ceeea ce e super nu? MAN ATAT ITI ZIC.. SA O STAPANESTI SANATOS.. si sa te bucuri ca ai facut super afacere. :) bv omule

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

O sa fac tot posibilul sa vin maine cu ea, dar daca nu ma alsa ai mei sa ies cu ea(deh, e noua :))si nu reusesc si nu reusesc sa-i conving, n-am ce face si vin cu jegu vechi.Dar, oricum, sansele sunt mari sa o aduc.

450000 inseamna exact 150 $ cu tot cu TVA.

A, Proof...era ultima pe care o aveau astia azi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest caracatita

care i faza ma? hora e super chitara .. (la bani aia) gandeste -te ca el pe chitara aia a platit mai multa brandul "Fender" ... in afarade faptu ca se ia negrela de pe grif si se aseaza pe degetele tale nu vad ce are ..?

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
care i faza ma? hora e super chitara .. (la bani aia) gandeste -te ca el pe chitara aia a platit mai multa brandul "Fender" ... in afarade faptu ca se ia negrela de pe grif si se aseaza pe degetele tale nu vad ce are ..?

 

bai nebune fender foloseste lemn adevarat...nu cine stie ce copac din fata blocului cum fac aia de la hora...si tine foarte mult de lemn mai ales la acustice si acustico-electrice pt a avea o acustica mai buna...canta tu pe fender si dupa aia pe hora si mai vb...am io hora double six...stii cum s-a facut lemnu dupa cativa ani??...bagi usor gheara in ea si simti ca o bagi prin unt...

 

P.S.: sa-ti traiasca gagica baumwolle...nu ne-o dai si noua? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest caracatita

lemn adevarat?

ce pot cere de la un pusti care scrie ce pana, si ce baterii foloseste ... sa -nteleg ca esti fisu lu malmsteen? :)

Link to comment
Share on other sites

hmm nu stiu ce sa zic darkman multi dintre noi au hora si nu o ungem pe paine de parca ar fi unt...

la un nivel strict amatoricesc atata timp cat o chitara e comfortabila ,nu faleseaza si e cat de cat fiabila atunci e ok.

daca incepem sa cautam un ton anume atunci lucrurile se schimba si sa stii ca nici la 600-700$ si poate chiar 1000$ nu multumesti un om exigent.

caracatita esti putin cam dur :)

 

cat am pus eu mana pe chitara in cauza ma declar multumit. griful este ceva mai gros decat cel de pe hora western (post 2000) (pentru cei ce simt nevoia sa apuce sanatos de chitara). daca era si electro acustica .... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ete, da' multe mai vreti!N-aveau Fender electroacustice....Oricum, ma multumesc cu asta si cu doza taraneasca de acasa(a se citi :microfon in rozeta" :) ).

Link to comment
Share on other sites

ce pot cere de la un pusti care scrie ce pana, si ce baterii foloseste ... sa -nteleg ca esti fisu lu malmsteen?  :)

 

caracatita, sper ca nu ai vrut sa spui ceva atat de urat cum a sunat post-ul asta. Nu ai dreptul se te iei de alti membri in felul asta, mai ales intr-un forum "Despre Chitara". Consider ca ai avut doar exprimarea neadecvata....

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
lemn adevarat?

ce pot cere de la un pusti care scrie ce pana, si ce baterii foloseste ... sa -nteleg ca esti fisu lu malmsteen?  :)

ce raspuns de om (in)cult :(...nene se pare ca tu ai cantat pe toate modelele de chitare...esti cumva lutier si nu stiam noi :) ...ai vreo problema cu semnatura mea?...treaba mea ce scriu...am vrut io sa scriu ca sa nu ma mai intrebe lumea ce de-alea si de-alea folosesc...da' un orgolios ca tine ce sa stie...du-te la harvard si lasa-ne...ca se pare ca esti mai destept decat noi toti :)...dupa ce ca saracu om a dat 4.490.000 vii tu repede cu comentarii de 2 lei ca sa-l faci pe saracu om sa se simta de *** ca a dat banii pe fender si nu pe hora...trebuie intotdeauna incepatori ca tine sa se dea shmecheri in de-ale chitarii si daca-i intrebi care-i acordu sol ei spun frumos: "CE-I ALA??? E UN AVION??" mai invata cum sa vorbesti...

 

P.S.: cosu eu cand am zis de lemn m-am referit in special la acustica...io doar am spus ce am patit la hora mea...

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
mah io vorbeam cu prof nu cu tine

am vazut asta...dar tu ai fost si on-topic putin la faza ca: "el pe chitara aia a platit mai multa brandul "Fender" "...si totusi nu mi s-a parut de bun simt faza...si m-am enervat io pt saracul om...

Link to comment
Share on other sites

Darkman, caracatita avea dreptul sa-si exprime parerea despre chitara aia... Chiar si in necunostinta de cauza. Nu trebuie sa fie luata de buna. E parerea lui despre chitara aia, treaba lui.

 

Eu cred ca a mers suficient de departe chestia asta. Va rog sa incheiati cearta si sa revenim la topic daca mai e ceva de zis.

 

Baumwolle, asteptam cu nerabdare poze si un review :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.