www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dimavery Ov 500 - Informatii


Guest Dam
 Share

Recommended Posts

Am deschis acest topic pt a lamuri o problema despre chitarele Dimavery

 

A cantat cineva pe o acustica Dimavery ? Cam la ce nivel de calitate se afla ?

 

Intentionez sa cumpar un Dimavery OV500 insa nu gasesc nici review-uri nici pareri si ajung la concluzia ca nimeni nu a cumparat chitara asta.Buuun, macar despre chitarele Dimavery in general vreau o opinie ...doua ...trei ?

Link to comment
Share on other sites

Am deschis acest topic pt a lamuri o problema despre chitarele Dimavery

 

A cantat cineva pe o acustica Dimavery ? Cam la ce nivel de calitate se afla ?

 

Intentionez sa cumpar un Dimavery OV500 insa nu gasesc nici review-uri nici pareri si ajung la concluzia ca nimeni nu a cumparat chitara asta.Buuun, macar despre chitarele Dimavery in general vreau o opinie ...doua ...trei ?

 

Dap eu am incercat un strat Dimavery la Disco Systems Suceava. Era din placaj si nici macar nu avea freturile finisate. Bendurile erau ceva SF ptr chitarele alea. Pune mana si i-ati un Squier.Sunt decente. Verifica anunturile de pe site ( Second Hand). Gasesti si chilipiruri.

Edited by Petrucci e tare
Link to comment
Share on other sites

 Ma intereseaza mai mult acusticele , la astea de obicei apar mai multe probleme , gen frett buzz 

Link to comment
Share on other sites

 Ma intereseaza mai mult acusticele , la astea de obicei apar mai multe probleme , gen frett buzz 

DAca ai 450 lei cumpara un Fender Cd-60..Daca ai mai putin i-ati o Hora Reghin(bineinteles probeaz-o). LA Reghin poti sa prinzi de la chitare bune pana la unele f proaste.Materialele sunt bune,in orice caz.(ma refer la lemnele folosite)

Edited by Petrucci e tare
Link to comment
Share on other sites

 Vreau sa iau o electro-acustica in 600 ron iar Dimavery OV500 serios ca mi-a sarit in ochi.Nu stiu cat de bine suna dar arata foarte bine

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

 Pe mine ma intereseaza daca acusticele dimavery sunt bune , pt a-mi face o idee si despre OV500 pe care se pare ca nimeni nu il are.

Link to comment
Share on other sites

Dude,da naibii Dimavery-urile.Am fost cu cineva sa-si ia o acustica de la un magazin din oras,am probat Dimavery...suna ca naiba.Foarte naspa freturile,ma rog,cheap work.Mai bine mai pune si iti iei mai bine un ibanez: http://www.mcmusic.ro/brandprod.php?Brands...andCategsID=205 sau aria: http://www.mcmusic.ro/brandprod.php?Brands...andCategsID=208 .Sau daca dispui de mai mult uita-te de un Fender.Bineinteles,pe testate.

Edited by Daiabitiz Uyup Zwurp
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
eu am o acustica dimavery :)

suna destul de bine :lol: chiar nu am avut probleme cu chitara :lol:

insa este super fragila :D am lovit-o putin de usa si sa facut o foarte mica crapatura pe ea...

din fericire e pe grif :) ) si chiar nu se vede pt. ca e mica :)

eu o recomand :) o am pe asta : http://www.esound.ro/Dimavery---Chitara-ac...ite,p-3831.html

 

Si de cat timp zici ca, canti la chitara ?

 

Ai experienta vasta in domeniu ?

 

Sau e prima ta chitara, si alta nu ai probat sa vezi ce si cum sunt diferentele !

Link to comment
Share on other sites

Si de cat timp zici ca, canti la chitara ?

 

Ai experienta vasta in domeniu ?

 

Sau e prima ta chitara, si alta nu ai probat sa vezi ce si cum sunt diferentele !

 

Dracusorule, am probat si eu ceva chitari Dimavery, si acustice si electrice. Nu toate sunt proaste, uite si-a cumparat cineva o acusitca (format dreadnought, fara cutaway, fara doza) care suna ok, avea un grif bine tastat si actiunea reglata decent din fabrica. Mie personal chiar mi-a placut, mi s-a parut peste un Ibanez PF-60 pe care l-a probat tot atunci.

Link to comment
Share on other sites

Dracusorule, am probat si eu ceva chitari Dimavery, si acustice si electrice. Nu toate sunt proaste, uite si-a cumparat cineva o acusitca (format dreadnought, fara cutaway, fara doza) care suna ok, avea un grif bine tastat si actiunea reglata decent din fabrica. Mie personal chiar mi-a placut, mi s-a parut peste un Ibanez PF-60 pe care l-a probat tot atunci.

 

Bun, dar pe tine te cred, fiindca tu ai avut multe chitare in mana, dar persoana care spune ca e super nu stiu cum nu cred ca a probat multe.

 

Acolo voiam sa ajung.

 

Daca citesti mai bine nu am spus ca e firma proasta, sau altele :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.