www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ritmul


Guest Gady_paul
 Share

Recommended Posts

Guest Gady_paul

Cant de un an si ceva la chitara...stiu solouri complicate....fur elise...classical gas...dar nu am fost niciodata in stare sa cant chestii de genul asta:

Pur si simplu...daca o fac jjssjs...nu suna ca acolo...orice ritm as incerca...nu merge. De ce?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Poate cã ar trebui sã mai lași deoparte tocitul tabulaturilor și sã te întorci la cãrãmizile de bazã, armonie, acorduri, bãtãi, ritm... E doar o pãrere.

Link to comment
Share on other sites

Cant de un an si ceva la chitara...stiu solouri complicate....fur elise...classical gas...dar nu am fost niciodata in stare sa cant chestii de genul asta:

Pur si simplu...daca o fac jjssjs...nu suna ca acolo...orice ritm as incerca...nu merge. De ce?

 

Un raspuns simplu ar fi ca in nici una din melodii nu se foloseste strict "jjssjs", e ceva mai nuantat. In afara de asta, ce a zis Baumwolle.

Cumva mi-e greu sa inteleg cum de poti cinta classical gas, de exemplu, dar nu te descurci la chestii de acest gen.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

Teorie stiu...si stiu ca acel jjssjs...contine niste accenti care cred ca ii dau nuanta necesara.

Pot canta clssical gas&co fiindca cu chestii de genul am inceput sa invat chitara...si pe ele le-am studiat...nu am facut zdranganeli din astea...inca

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.