www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Transport Sua - Romania. Ajutor


Recommended Posts

Va rog sa ma ajutati cine stie cum se poate transporta un produs achizitionat pe eBay.com din SUA la noi in tara?

Practic este vorba de o pedala Line-6 Shortboard MK II , circa 5 kg , dimensiuni 35/55 cm , de adus in tara, care este platita de mine acolo. O varianta mai ieftina de transport daca cunoasteti, multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa ma ajutati cine stie cum se poate transporta un produs achizitionat pe eBay.com din SUA la noi in tara?

Practic este vorba de o pedala Line-6 Shortboard MK II , circa 5 kg , dimensiuni 35/55 cm , de adus in tara, care este platita de mine acolo. O varianta mai ieftina de transport daca cunoasteti, multumesc mult.

 

pocaiti: penticostali sau baptisti, sunt si pe rgc cativa ... aia trimit containere in tara, fara vama si de alea si pare-se ca nu-s atat de ipocriti sa dea o mana de ajutor altora ... te va costa mai nimic

Link to comment
Share on other sites

Guest nicky2
pocaiti: penticostali sau baptisti, sunt si pe rgc cativa ... aia trimit containere in tara, fara vama si de alea si pare-se ca nu-s atat de ipocriti sa dea o mana de ajutor altora ... te va costa mai nimic

 

 

prin pocaiti???? NEVER!!! de ce? simplu: mie mi-au pierdut... pardon, FURAT, DA! FURAT pachetele trimise din US.. le-am trimis personal cu mai bine de 1 an de acolo si nu mi le-au adus nici azi in RO!! credeti ca trimit containere "fara vama si dealea...?" da? pai trimit containeru cu ce-i al tau da si cu ce-i a lu altu (care nu stii ce cara?!..) poti sa ai tu tot in regula: acte, asigurare, declaratii vamale.. daca altu cara cine stie ce alte dracovenii... da! nu glumesc, am auzit-o chiar din gura lor, a pocaitilor care mi-au luat pachetele (atunci m-a apucat o strangere de inima; deh, am zis, no sa se intample de data asta.. dar s-a intamplat-containeru a fost deschis si pachetele au fost desfacute- iar cand au ajuns in RO au disparut) DA, OAMENI BUNI!, MI-A FOST FURAT PACHETUL IN RO SUB OCHII DRAGILOR FRATI POCAITI CARE AU RECUNOSCUT DE LA CAP (sefu al mare din U.S.)

 

apropo de ".. nu sunt ipocriti sa dea o mana de ajutor..." draga prietene, imi pare rau ca te dezamagesc dar cum se numesc cei care fac reclama in fluturasul lor: "... trimiteti pachete cu noi in RO.. daca trimiteti cu altii riscati sa va perdeti pachetu." si care nu accepta a fii responsabili de greseala lor? io cred ca.. IPOCRITI!! mai mult, l-am sunat pe sefu-al mare care, desi a recunoscut ca mi s-au furat pachetele in RO nu mi-a returnat nici azi banii de asigurare (plus despagubirea din partea lor... chipurile ca sa nu fac scandal..) cum se numeste omu asta? .. si chipurile au frica de Dumnezeu! cine???? IPOCRITII astia??? tot HOTI SI PARVENITI se numesc...

 

iar ca sa inchei ".. te va costa mai nimic.." nu cred!!! ba chiar te va putea costa totul, asa cum am patit si eu (fii atent ca te pun sa declari ce trimiti, vama pe electronice ti-o iau anticipat 30%, plus asigurarea si "alte taxe"..) iar ieftin nu e.. la $1.20 per U.S. pound (450g) vine cam 60 de dolari la 50 de pounds. taxa de transport la un extra bagaj de 50 lbs (sau max 23kg) in cala avionului e de 50 de dolari!! deci mai ieftin si nu-ti trebuie nici asigurare... trebuie doar sa cauti pe cineva care vine din U.S. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

pocaiti: penticostali sau baptisti, sunt si pe rgc cativa ... aia trimit containere in tara, fara vama si de alea si pare-se ca nu-s atat de ipocriti sa dea o mana de ajutor altora ... te va costa mai nimic

 

Offtopic: (cineva trebuie sa mai dea si peste nas) . Nu vad care e legatura dintre religie,disponibilitatea de a ajuta un strain cu capul in nori si ipocrizie. Sa-mi explice cineva. Subscriu la postul lui DarkForestOfEvil. Ai gafat-o rau de tot cu licitatia asta. E ca si cum ai face salturi fara parasuta. Rest in peace.

Edited by Petrucci e tare
Link to comment
Share on other sites

atlas shipping

 

cand s-a licitat ,am facut-o prin intermediul unei rude ce avea planificat un drum in tara ; a intervenit ceva si deplasarea in Romania s-a anulat; NU ACCEPT caracterizarea ca am fost neinspirat sau am lucrat fara cap ; multumesc colegilor care au incercat sa ma ajute si astept SCUZE din partea celui care vorbeste prea usor si face presupuneri jignitoare fara sa stie realitatea. Tiberiu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ªi rudei tale îi este aºa de greu sã meargã pânã la poºtã?

Sã nu îmi spui cã tu ºi ruda ta nu ați auzit de poºtã.

 

vezi:

www.usps.com

 

Dacã ai o rudã acolo ºi ªTII de serviciile poºtale nu ºtiu cum sã caracterizez deschiderea acestui topic.

Rudele nu sunt acolo ca sã vinã cu produsul în țarã, ele sunt acolo sã îl trimitã prin poºtã.

Vãrul meu face sportul ãsta de câțiva ani de zile.

 

Ce sã înțeleg io acuma?

 

Þi-a fost fricã sã nu ți-le buºeascã pe drum?

Exista N metode de împachetare, existã folie cu bule de aer, care bule de aer sunt de N dimensiuni.

 

Þi-a fost fricã sã nu se piardã pe drum?

Existã tracking.

 

Probabil ai vrut transport gratis.

Dacã ai vrut transport gratis puteai sã descrii problema în toate detaliile de la început deºi o asemena cerere e de porc.

 

Dacã am greºit cu ceva, ceea ce NU e cazul, E VINA TA cã nu ai dat toate detaliile la început.

 

Sper cã ai înțeles cã NU am de ce sã îmi cer scuze ºi sper sã NU mai vii cu obrãznicii cum cã eu trebuie sa îmi cer scuze ºi alte inepții.

 

Numai bine ºi spor la cumpãrãturi.

 

P.S. Dacã ai chef de ceartã cautã pe altcineva. :)

acest topic se poate inchide ,pedala a ajuns cu bine si e totul O.K.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.