www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Ulei De Lamai, Pt Intretinere Grif Chitara


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

Dupa cum a zis si malex, zi si tu firma ceva... sau te pomenesti ca o fi facut in casa din lamai storcite si ulei de floarea soarelui...

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

dar cam cat de mare e?k sunt curios...si marca m-ar interesa... :)

in fine..oricum ti-am dat add pe mess :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

mahh pronto face toti banii si e mai ieftin de 80.000 :) .. nu stiu daca se merita

 

mai ieftin de 80 000?..nu prea cred..io am luat anul trecut de la un economat in buc cu 115 000 parca...da de bun..e bun..chitara e mai fericita.. :) ...dar cred ca pronto foloseste numai pentru corp iar ulei asta e ptr grif...oricum...io dau cu spirt pe grif..ca sa iau jegul... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Chit ca sunt off-topic, pentru fretboardul din lemn de trandafir, nimic nu e mai bun decat uleiul de lamaie. Asa ca uitati de Pronto sau alte prostii dinastea daca vreti sa va ingrijiti cu adevarat instrumentul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nU ARE ADITIVI. uLEIUL DE LAMAIE E ULEI DE LAMAIE. NU CONTEAZA FIRMA. CAND TE DUCI SI CUMPERI PAINE INTREBI FABRICA?.....................................

 

cand iti iei ulei - d-ala de-l halesti - ai preferintze? sau cumperi orice, ca doar e de floare :)

 

mda, si la paine, nu ai preferinte? iei de oriunde si orice?

 

bafta

 

PS poate pentru o chitara mai najpa si mai ieftina nu conteaza cu ce magiun dai pe ea ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Shefu, suntem offtopic, dar ma rog. In cartea de la ESP scrie s-o tratezi cu ulei de lamaie. Io pe cine sa mai cred? :)

 

Sorry pt. off-topic. This is the last one :): Eu zic sa ma crezi pe mine! Sunt tovaras f. bun cu vanzatorul de la acel magazin de chitari, si credema ca stie ce vorbeste, tocmai de aia nu tine asa ceva la el in magazin. Lutierul la care ma duc intotdeauna, este daca nu cel mai bun, unul dintre cei mai buni din Italia, si el zice la fel.

Ca sa dai cu ulei de lamaie, trebuie sa fi expert; sa sti exact in ce cantitate sa dai, cum sa fai etc...

Nu iti recomand sa faci asa ceva; Tu fa cum vrei, e chitara ta...

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.