www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parere Snare Drum


marti23
 Share

Recommended Posts

A venit timpul sa imi schimb si eu toba mica. M-am gandit la modelul asta: http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1048 Ce parere aveti despre el?

 

Nu sunt axat pe un anumit gen de muzica, dar doresc sa pot sa imi fac treaba cu el exersand cam orice stil. :)

 

P.S.: Pretul maixim in care ma incadrez este de 8 milioane. Multumesc! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Drum Freak
Am dat comnda! Voi reveni cu pareri!

 

Abea astept sa-ti aud parerile. Din cate am citit snareul asta e foarte crisp la sunet. Daca bati ceva gen mai heavy eu zic ca ai facut o alegere super buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tiki Horea

Am cantat pe premier de genu. Exact modelu asta. Ii ok din punctu meu de vedere. Crisp daca-l acordezi sa fie. Are corp frumos. Dupa mine, cel mai bine suna daca-i acordat mai jos. Am inregistrat cu el in studio. Isi merita banii daca-ti place Tama.

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte multumit de el! :lol: Am stat ceva sa-l acordez ca sa-mi placa, intradevar, l-am acordat ceva mai jos. I-am schimbat fata de bataie cu Remo Prinstripe. Ce pot sa zic.. merita toti banii. Mecanismul este foarte rezistent si foarte usor de controlat. Recomand cu caldura aceasta piesa! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tiki Horea

Mecanismu da, ii beton. :>

eo am un tama starclassic hyperdrive de 14. stock. suna :X desi nu-s fan tama :-?

 

sa-l folosesti fericit :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.