www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Phoenix-sarba...


Guest ciprian_d
 Share

Recommended Posts

Guest ciprian_d

Salutare!

Instigat de un prieten, am inceput sa lucrez si eu la prima mea tabulatura...si nu am luat orice melodie..ci am luat phoenix-de-a lungul, sarba-n caruta,ciocarlia.Deja am terminat de transpus primul minut..am ajuns la acea parte ce iese mai tare in evidenta...acum a ajuns un fel de concurs intre noi. Vrem sa vedem cine termina mai repede...el are efecte..eu am o simpla acustica..da'l rup mah .dak termina inaintea mea.

Ok care era scopul topicului...cine vrea..am sa-i trimt cat am lucrat pana acum..sa dea si er un ochi..sa vada dak a iesit ceva..eventual sa-l corecteze.

Multam!

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

4 my friend guitar88...alex...am sa ti-o trmiti cu prima ocazie.momentan am dial-up...cand merg la scoala..mai vb noi..

 

 

alex..cel din cluj...cat am facut pana acum iti dau...sa dai si tu o parere sau poate o corectezi..

De.doc

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

alex (cel din torino)...ia uite aici..

 

Extras din regulament

Sunteti de acord sa nu postati material supus legii dreptului de autor decat daca acest drept este detinut de voi sau de catre RGC.ro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest free62

Si inca ceva...la cantatul pe acorduri...acolo nu canta Em...nu-s sigur,dar cred ca se canta A5.De altfel,piesa e in la major.

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

un A5 zici...mie mi se pare ca e un Em...in fine.

Cu timpul mai fac unele descoperiri...chestia e ca nu am chitara electrica..siuneori imi e cam greu sa fac o descifrare corecta.Mie asa mi se pare ca suna...v-am zis eventualele corecturi sunt bine venite...doar e spre binele chitaristilor!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.