www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Chitara Acustica Adevarata, Cu Toc


carramba
 Share

Recommended Posts

pentru "meseriashii" tip marcel, fac un efort (oarecum inutil) si explic:

1. daca nu te intereseaza, nu posta, nu imi spui nimic nou, util, interesant

2. daca iti imaginezi ca o chitara se teleporteaza pana in romania, lasa star trek-ul si incearca sa-ti aduci ceva de afara. o sa te surprinda ce afli acum - ASTA COSTA BANI, daaah!!

3.daca citesti post-ul atent, ai sa vezi ca e si un toc johnson p-acolo, care e nitzel mai bun decat shit-urile de la proel pe care le iei cu 3 (trei) milioane de lei din muzica

4. daca n-ai lipsit in clasa I la mate' :) , intelegi de ce e pretul asta si nu altul.

sunt pe forum sa fac schimb de experienta cu alti oameni din filmul meu, sa ne cunoastem, sa cantam impreuna, sa schimbam scule, chestii...nicidecum sa suport tot felul de consecutii ale copilariei nefericite a vreunuia.

multumesc. daca cineva are alta parere, il rog sa dea dovada de o minima decenta si sa dea un pm. incerc sa fie ultima iesire de acest gen.

thanx

Link to comment
Share on other sites

o dai si fara toc? cu cat?

as prefera s-o dau cu toc, ca e cumparat pentru ea, special. am tratat-o ca pe-o regina: toc johnson si corzi martin, de 11. :) in plus, finisajul e misto, e pacat s-o tii in gig bag. parerea mea.

fara toc e 170 euro. nu negociez.

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce te superi shi ma jignesti....m-am uitat pe gugal shi am vz pretzu'....atata...am dreptu' asta

stiu ca a aduce o chitara costa destul ...da tu o dai second hand mai scumpa decat e noua...sincer m-ar fi interesat da nu la pretzu' asta...

shi n-am uitat ca dai shi tocu...care face toti banii...da tot pare scumpa...

faza e ca stii bine ca am dreptate ...shi d-aia ai sarit asha...

cat de "meseriash " sunt n-ai de unde sa stii ca n-am apucat sa cantam impreuna...

IO DOAR AM POSTAT UN LINK...N-AM ZIS NIMIK...SHI TU TE AGITZI ATAT...HUH...

 

good point Caramba !!!

GUD POINT... :):):) ...n-am inteles postu' tau... :(B);) ai ceva da imparzait q mine?? :o;)

 

off topic: io sunt pa forum sa-mi bat joc de unii shi de altii...sa ma distrez shi sa fac anarhie...da nicidecum sa fiu jignit de un nimeni ...

Link to comment
Share on other sites

170 de euroi inseamna 600 roni...

148 de $ inseamna 430 roni

deci daca dau 430 de roni + transport + vama poate sar de 650 roni...da o iau noua...nu??...greshesc??...tu cere cat vrei ...da nu te supara shi nu ma jigni aiurea...mai bine-mi iau noua...(chiar vreau sa-mi iau samick)...

 

ora aia de mate la care n-am lipsit pt. nimic in lume...:)

Link to comment
Share on other sites

170 de euroi inseamna 600 roni...

148 de $ inseamna 430 roni

deci daca dau 430 de roni + transport + vama poate sar de 650 roni...da o iau noua...nu??...greshesc??...tu cere cat vrei ...da nu te supara shi nu ma jigni aiurea...mai bine-mi iau noua...(chiar vreau sa-mi iau samick)...

 

ora aia de mate la care n-am lipsit pt. nimic in lume...:)

how touching! aduti-o tu la banii astia si data viitoare cand te mai simti foarte inteligent te astept sa vorbim fata in fata. faza cu "io sunt pe forum sa fiu jmecher.., etc.." poate sa impresioneze vreo baba virgina si oricum imi da dreptate cu privire la niste afirmatii (alea cu copilaria nefericita - vezi ca e unu' freud care te cunoaste destul de bine). chitara nu o dau moca, ci m-am gandit ca, spre deosebire de chitarile comandate pe internet sau luate de vreun prieten de afara, p-asta poti sa o incerci, MESERIASHULE!!! nu ma intereseaza cat de bun esti tu la chitara, exista si malmsteeni frustrati...eu ma refeream la atitudinea ta, pe care stii si singur unde poti sa ti-o bagi.

sper din tot sufletul ca nu esti bumbutz ala, ca e fotograf misto. as fi dezamagit. dar nu foarte tare.

in rest, sanatate. multa.

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

iara ma jigneshti...ma tu nu poti sa te abtii nu??...io nu vreau sa fac razboi q tine...tu nu intelegi ca pot sa-mi aduc acelash samick cu putin peste cat ceri...numa ca o iau noua...a ta nu mai e noua...

sincer nu cred ca am avut o copilarie nefericita...da daca tu zici...sau freud...hm...poate ma cunoashte ...da n-are legatura cu pretu ala care-l ceri...mah meserie mah...

faza cu " io sunt pa forum...bla bla bla."...era o gluma...

inca o data-ti zic..io n-am avut nicio atitudine...doar am pus un link...fara sa zic nimic...

imi pare rau daca te-am suparat cu linku meu...m-ar fi interesat dar la un pret omenesc...

sincer vad ca nu se inghesuie nimeni la banii ashtia...

io-ti dau 170 de euro cu tot cu toc...daca vrei...n-o vreau moca

SHI TE ROG FRUMOS SA NU MA MAI ATACI!!!... (apropo de freud)...

 

off topic: nu sunt bumbutz...doar sunt un admirator al lui...

Link to comment
Share on other sites

iara ma jigneshti...ma tu nu poti sa te abtii nu??...io nu vreau sa fac razboi q tine...tu nu intelegi ca pot sa-mi aduc acelash samick cu putin peste cat ceri...numa ca o iau noua...a ta nu mai e noua...

sincer nu cred ca am avut o copilarie nefericita...da daca tu zici...sau freud...hm...poate ma cunoashte ...da n-are legatura cu pretu ala care-l ceri...mah meserie mah...

faza cu " io sunt pa forum...bla bla bla."...era o gluma...

inca o data-ti zic..io n-am avut nicio atitudine...doar am pus un link...fara sa zic nimic...

imi pare rau daca te-am suparat cu linku meu...m-ar fi interesat dar la un pret omenesc...

sincer vad ca nu se inghesuie nimeni la banii ashtia...

io-ti dau 170 de euro cu tot cu toc...daca vrei...n-o vreau moca

SHI TE ROG FRUMOS SA NU MA MAI ATACI!!!... (apropo de freud)...

 

off topic: nu sunt bumbutz...doar sunt un admirator al lui...

tocul face singur 100 de euro. nu pot sa ti-o dau cu toc la 170. pe de alta parte, daca e second - hand nu trebuie sa fie mai ieftina si am explicat mai sus de ce.

ce faci tu pare o incercare de negociere, dar e mult prea abrupta. in plus, nu imi placi, ai reusit sa ma enervezi, deci nu negociez.

15% should be enough. 212,5 euro la cursul zilei.

si, by the way, acis e un gentleman.

Link to comment
Share on other sites

PAI TU VINZI CHITARA CUI ITI PLACE??...OHO....PAI VINDE-O CARRAMBO...SHI CARRAMBA...(O S-O VINZI LA PASHTELE CAILOR)...

nu vezi omule ca nu se inghesuie nimeni???...tu chiar crezi ca suntem asha de proshti??...asha ai facut shi cu ibanezu ala...tu vrei sa te imbogatzeshti cu vechiturile tale??...pai mai bine-mi iau noua bah...

bai za uei..shi tu ai reushit sa ma enervezi cu tupeu tau...

---cine-i acis??...gentalmen??...hm...don chier..

 

haideti bah...luati o chitara adevarata la un pretz de lux...hai ...nu va inghesuitzi...avem pentru toata lumea (la banii ashtia)...hai incet...statzi la coada...

Link to comment
Share on other sites

daca nu-ti vezi de treaba, e posibil sa ne intalnim.

:(B);)

 

, dar nu cred ca vrei sa ma scoti din sarite.

 

 

:o;);)

ba da esti culmea..nu intelegi ca nimeni nu vrea chitara aia la DITAMAI pretzu??...

repet: chiar crezi ca suntem proshti??...

p.s. hai sa ne intalnim... :o:o

 

 

 

hai oamenilor...sariti...ui' ce chitara adevarata...ui ce pretz adevarat...da da..e adevarat pretzu' asta...

hai ma luati chitara ca ma bate carramba asta...shi vine shi cu sigmund .... :D;)

 

 

:):):)

 

pentru stupizi gen marcel - chitara este in stare excelenta.

pe stupizi ca mine nu-i mai intereseaza tigaia ta...

pai bine ma asa ii numeshti tu pe posibilii clientzi??

Link to comment
Share on other sites

Marcel mai lasa omu in pace. Sunt alte forumuri pe care poti sa-ti bati joc de oameni. Incearca sa ai putin respect fata de ceilalti, daca nu poti, esti liber sa ne parasesti :) (Pe mine unu deja ma calci pe nervi, nu demonstrezi nimic cu atitudinea asta de *****)

 

Eu as lua chitara imediat daca as avea bani. Sunt convins ca suna excelent.

Poate face un admin ordine pe aici cu offtopicurile.

 

P.S Incearca sa pui un sample poate or sa fie mai multi pe care o sa-i intereseze, si astfel inchizi si gura unora ca marcel :)

P.S Marcele nu te-a obligat nimeni sa o cumperi asa ca nu te mai baga in seama. Fiecare om cere cat crede de cuvinta.

 

Spor la vanzare

Link to comment
Share on other sites

stefane citecte intai tot threadul...shi apoi sa vezi cine pe cine ataca...asa k nu te mai baga...am dreptul sa comentez ca un posibil cumparator...daca te calc pe nervi e problema ta...nu-mi pasa...

 

de fapy ai dreptate...n-am sa mai postez aici deloc...nu se merita...

carramba...bafta la vanzare...

Link to comment
Share on other sites

p.s. hai sa ne intalnim... laugh.gif laugh.gif

 

Marcel, sper ca ai 1,90 si 110Kg pentru tasku' asta!!! :)

 

scuze ... tocmai acum cand termineseshi nu m-am putut abtine!!

Link to comment
Share on other sites

Bah baieti nu va mai certati...

Aveti dreptate amandoi... il inteleg si pe Carramba ca a ingrijit chitara si e ca noua, insa asta e mentalitatea romanului... La americani e mentalitatea ca o data un lucru cumparat, devine second hand si deja pretul se cam injumatateste... chiar daca ai cantat cu el 1 an sau 10 ani.

Link to comment
Share on other sites

Bah baieti nu va mai certati...

Aveti dreptate amandoi... il inteleg si pe Carramba ca a ingrijit chitara si e ca noua, insa asta e mentalitatea romanului... La americani e mentalitatea ca o data un lucru cumparat, devine second hand si deja pretul se cam injumatateste... chiar daca ai cantat cu el 1 an sau 10 ani.

 

 

In mod normal dupa ce ai iesit din magazin cu un produs, valoarea sa scade.

Link to comment
Share on other sites

in romania nu poti lua o chitara ca asta mai ieftin.

despre judecatile voastre de valoare nu fac acum afirmatii, dar, CHITARISTILOR, de cand unei chitari bune ii scade pretul, mai ales la romanica, unde gasesti bullshiturile de la muzica la preturi asemanatoare cu ce vand eu???????

in alta ordine de idei, marcel asta e un frustrat care se baga in seama cam pe toate topicurile unde se vinde cate ceva....check it out!!! ASTA NU E UN POSIBIL CUMPARATOR PENTRU NIMENI, E UN PACALICI CARE A MAI FOST BANAT, DACA GRESESC CORECTATI-MA.

pe de alta parte, eu pot sa cer cat consider. si consider ca pretul meu e decent, ma ocup de muzica de ceva vreme si am mai vazut si chitari, si marcei cu duiumul.

si da, daca-l intalnesc o sa ma simt foarte bine. poate si el.

solicit adminillor sa ia masuri in ceea ce-l priveste pe marcel dupa citirea topicului. chiar in conditiile in care eu l-am atacat primul, pentru ca era eviddent ce hram poarta.

am mai vandut si cumparat de pe rgc. intrebati-i pe cei care au cumparat de la mine daca sunt nemultumiti de raportul calitate / pret.

in rest, daca nu cumparati, nu va bagati. nu merita.

cat despre "clientul nostru, stapanu' nostru", mai reflectati. nu fac asta ca sa traiesc, nu e o afacere, ganditi 10 secunde inainte sa scrieti toate tampeniile. sunt alte relatii la mijlloc aici, pe un forum de muzicanti.

daca si alti filozofi au de gand sa-si dea cu parerea (ASTA E DE FAPT, ROMANIA, TARA OAMENILOR CARE SE PRICEP LA ORICE SI-SI DAU CU PAREREA CA SA SE AFLE-N TREABA, MESERIASILOR!!!!!!!!!!!!!!) ii invit sa aiba minima decenta de a gandi INAINTE, NU DUPE (!)

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.