www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cer Un Mic Sfat!


Guest Beorn
 Share

Recommended Posts

Guest Beorn

La sfarsitul acestei luni voi detine suma necesara (sper) pentru a-mi achizitiona asta . M-am gandit la ea in primul rand pentru ca din cate am inteles HSS-urile sunt cele mai versatile,iar eu inca nu mi-am ales un stil anume. Sunt curios daca aceasta chitara merita banii sau exista alta (preferabil tot HSS) care sa fie peste performantele acesteia,dar nu mai mult de 900-950 de lei.

 

PS: am scris in acelasi topic pentru ca este pe un subiect asemanator,doar cu capital schimbat. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Parerea mea ca dintre cele doua , e usor sa canti la squi-squi , din punct de vedere al soundului este mult mai mult cu mult mult mai bun Deanul , dar...da`o dracu de treaba , chiar ai chef sa investesti atatia bani?

In primul rand mai bine imprumuti o chitara de la cineva ceva vreme sa vezi daca asta chiar iti este chemarea :)

In al doilea rand din ce am rascolit eu pe forum sunt niste scule destul de faine si ieftine pe forum la SH.

In al treilea rand ... mana face 70 % din treaba , 25 % amplificatorul si 5 % chitara :lol:

(Mi-am bagat unghia in gat cand am cantat pe ampul meu pe o chitara low end de la ibanez pe amplificatorul meu, suna extraordinar la 4 milioane , si diferenta dintre chitara mea de 17 mil Art 300 si ea era destul destul de mica )

In concluzie , esti bine? Ce faci ? Inca nu te-ai apucat de treaba? Numai pierde timpul , fugi in magazine si probeaza , probeaza , probeaza ! Trebuie sa te indragostesti de o chitara ca sa faci treaba mai tarziu.

Edited by Big Tree
Link to comment
Share on other sites

Guest Beorn

Deci probabil nu am specificat ca nu o iau de la 0,cand de 10 luni pe o acustica si...inca cant,si avansez pana ma hotarasc la o chitara care sa imi placa. Si cum am oarecare pretentii (am cantat pe mai multe), sunt dispus sa investesc acele 9 milioane intr-o electrica si va cer sfatul despre aceasta,pentru ca mi se pare ca mi s-ar potrivi. Salutare!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul
Deci probabil nu am specificat ca nu o iau de la 0,cand de 10 luni pe o acustica si...inca cant,si avansez pana ma hotarasc la o chitara care sa imi placa. Si cum am oarecare pretentii (am cantat pe mai multe), sunt dispus sa investesc acele 9 milioane intr-o electrica si va cer sfatul despre aceasta,pentru ca mi se pare ca mi s-ar potrivi. Salutare!

 

Ai incercat Squierele Classic Vibe? Am auzit ca e ceva de capu' lor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.