www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

(eftin) Pedalute Si Wireless !


Recommended Posts

Salutare !

 

Am ceva scule pe care nu le mai folosesc de ceva vreme, si m-am gandit sa fac o curatenie de primavara :)

 

Avem asa:

 

1 bucata pedala Bespeco Volume/Crunch.. 90 RON

 

Detalii: e mono, potentiometru e curat (nu fasaie sau ceva), overall pe clean face ce face orice alta pedala de volum. Dusa la maxim, intra in Crunch mode si activeaza un circuit simplu de overdrive/crunch, foarte similar cu cel de pe Marshall Blues breaker. Gain amount e controlabil in functie de pozitia pedalei, iar max level-ul se seteaza dintr-un potentiometru din lateral.

Eu am tinut-o mereu pe crunch mode, si cand era nevoie de ea, calcam la ea ca la ambreiaj.

Vine cu alimentator (nu original) dar nu are probleme de zgomot sau ceva.

 

1 bucata pedala Compresie de la Behringer.. 50 RON

 

Detalii: compresie... buna... face ce zice ca tre sa faca si se simte... in rest are tot ceea ce au celelalte, butoane, un led, si e Verde :) - a stat majoritatea timpului off, mai putin la intro-uri pe clean si la solouri (unde avea si rol de booster)

 

1 bucata Line 6 short Floor board - 100 RON

Controleaza orice amp peste Spider 3 15W, orice POD, 2.0 si POD de rack. Eu l-am avut legat la un POD 2.0 ultima oara si facea ce tre sa faca el :) sa schimbe canale din procesor + la apasarea succesiva aveam tap tempo pentru delay si la hold intra in manual mode.

 

1 bucata wireless DB Technologies Guitar Wireless System (imi scapa modelul acum, dar fac o poza cand ajung la sala) - 150 RON

 

Detalii: E meserie tare..., semi-pro, pe UHF, 2 canale si digital squelch sensitivity. Nu pot sa va spun daca se pierde din ton.. pt ca sincer nu sesizez diferentele... de pierdut se pierde, dar insesizabil...

Mint condition, folosit o singura data intr-un live. Castigat acu vreo cativa ani (2 cred) la concurs la Manolovici.

 

 

De testat se testeaza cu cea mai mare placere, oricand dupa ora 18:45 in zona Piata Revolutiei... veniti sa dati in ele cat vreti pana va convingeti :lol:

 

Preturile sunt orientative, accept oferte cu orice din gama dist, chorus, acustic simulator, wah, booster sau cabinet sim.

Cine ia mai multe, are reducere...

 

0768 563 782

coman.m.adrian "at" gmail "dot" com

comanel2k pe Ym

Si PM pe forum.

 

Baftici

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

Wireless-u merge catre Sto (best offer yet).

 

Apreciez mult ofertele facute pana acum (unele care sareau peste pretul cerut - rar mai vezi asta -). Imi cer scuze si primesc injuraturi de la cei pe care i-am incurcat in vreun fel.

 

Au mai ramas Compresorul Behringer, footswitch-ul si pedala de volum/crunch.

 

Get them while they're hot !

Link to comment
Share on other sites

1 bucata pedala Bespeco Volume/Crunch.. 90 RON 75 RON

 

1 bucata pedala Compresie de la Behringer.. 50 RON 40 RON

 

1 bucata Line 6 short Floor board - 100 RON 80 RON

 

Asta ca sa mearga si cu transport in tara fara dureri de cap.

 

 

Oferta Volume+Compressor 100 RON doar azi, 11.05.2010 !!

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

Am un Line 6 care plange dupa un Amp sau un POD ...

 

Come on people.. e 70 de ron.. Adevarat ca nu se mai fabrica, da unu similar (din plastic apropo) e 95 de euroi...

 

vezi aici lista cu cine e compatibil (unde scrie FBV compatible, doh!)

 

http://www.thomann.de/de/search_dir.html?x...amp;x=0&y=0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.