www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sugestii Pentru Achizitionari


liviusnop
 Share

Recommended Posts

salut ...

 

caut sa muncesc in vara asta si sper sa strang vreo 1500 ron pana prin septembrie asa .. in plus am un digitech rp500 si un amp pe care as mai putea scoate 1000 ron sa zicem ! as vrea cateva sugestii pentru cel mai bun sound pe care l-as putea atinge cumparand scule cu suma stransa :) ! chitara am deci este vorba despre efecte + amp ! caut ceva gen blink, fall out boy, relient k daca aveti chef sa ascultati deci in general pop-punk/rock presupun ! astept propuneri si opinii legate de Vox ad50vt(-xl eventual) :)) ( merge cu procesor inainte ...suna ok ? )

 

p.s.: pot sa fie si propuneri gen head+cabinet... nush ... voi decideti ce propuneti :))

Link to comment
Share on other sites

Un combo bun, macar 1x12, sau eventual un Kustom 2x12. Sa nu distorsioneze pe clean si sa faca fata oricarei pedale high-gain la reglaje de ton deosebit de joase. Daca face fata unui Metal Master cu low-ul dat aproape de maxim si la volum mare, face fata la absolut orice altceva. Recomandarea mea ar fi un combo Hartke de 100W 2x12 sau un Ibanez tot 2x12, ambele le gasesti la mcmusic. Desi la ce vrei tu nu ai nevoie nici pe departe de ceva chiar atat de violent, eventual doar ca sa fi sigur ca face fata. Pentru efecte, procesorul e ok, dar recomand un distors/overdrive inaintea procesorului.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.