www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Teachers' Blue Experience--sambata 8 Aprilie-big Mamou


Guest Emilem
 Share

Recommended Posts

Guest Emilem

Sambata - 8 aprilie orele 22 ,trupa suceveana de jazz Teacher's Blue Experience va invita la concert, in clubul BIG MAMOU!

 

 

 

-Amanunte despre trupa gasiti aici:http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1897&st=30

 

 

 

 

Va asteptam! TEACHERS' BLUE EXPERIENCE

Link to comment
Share on other sites

Guest Rufus

Excelent Emilem! Abia astept sa vad trupa la treaba! Sunt curios sa-i ascult live, nu i-am mai auzit pe baietzi din 2001! Piesele uploadate de tine suna foarte bine! Mult succes, ne vedem la Mamou sambata! :)

Link to comment
Share on other sites

Eu unul as vrea sa multumesc trupei Teachers' Blue Experience pentru concertul de aseara. In sfarsit apuc sa inteleg si eu de ce scrie pe reclama clubului Big Manou (de deasupra scenei) "Blues, jazz, & more ..." ... cred ca este primul concert de jazz pe care il prind acolo ... sper sa nu fie si ultimul.

Trupa de aseara a avut doi chitaristi grozavi acompaniati de trei tineri foarte talentati si buni instrumentisti. Mi-ar fi placut sa plec de acolo cu un disc al lor .. din pacate acestia nu au scos nimic pana acum pe piata, sper sa o faca totusi .. si sper sa lucreze si niste compozitii de-ale lor. A fost o seara de standarde de jazz, foarte bine interpretate, si foarte variate ca gen muzical, de la bossa, swing, putintel funk ... si terminandu-se la ultimul bis, ca au fost vreo trei, cu o frumoasa compozitie a lui Astor Piazzola, o adaptare pentru chitara clasica interpretata de Daniel Dragomirescu ... Felicitari Domnule profesor !!!

 

Va urez cantari frumoase pe mai departe, succes in seara asta in Green, si public la fel de cald ca cel din Big Mamou de aseara.

post-241-1144605465_thumb.jpgpost-241-1144605476_thumb.jpgpost-241-1144605484_thumb.jpg

post-241-1144605492_thumb.jpgpost-241-1144605554_thumb.jpgpost-241-1144605563_thumb.jpg

 

Concert_Teachers___Blue_Experience___8_Aprilie_big_Mamou.zip

 

Teachers___Blue_Experience___Spain.WMV

Teachers___Blue_Experience.WMV

Teachers___Blue_Experience___Wave___bossanova.WMV

Teachers___Blue_Experience___Blue__Bossa.WMV

Link to comment
Share on other sites

Guest giuli

Salut, Michel,

 

Excelente fotografii, faine inregistrari, pe scurt: ai facut o treaba minunata. Imi pare rau ca nu am apucat sa ne cunoastem. Oricum, nu-i timpul pierdut. Multumiri si... tine-o tot asa!

Link to comment
Share on other sites

Salut, Michel,

 

Excelente fotografii, faine inregistrari, pe scurt: ai facut o treaba minunata. Imi pare rau ca nu am apucat sa ne cunoastem. Oricum, nu-i timpul pierdut. Multumiri si... tine-o tot asa!

Salut ... sper sa ne reintalnim pe la o cantare ceva de-a voastra.. banuiesc ca esti tobosarul trupei ... periutze, vreascuri .. :) si alte finetzuri cu aroma de swing si bossa. Din pacate pozitia mea, dar si a ta, nu prea te-a avantajat in poze ... tobosarii sunt cel mai greu de prins in poze, mai ales fiindca se misca tot timpul.

 

Bine ai venit pe forum!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.