www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobosar Din Bucuresti Caut Trupa


Guest dantobe
 Share

Recommended Posts

Guest Mj-Majed

Salut

formez si eu o trupa in bucuresti sunt vocal si am nevoie de tobosar

trupa osa canta hard rock death metal ...

dami add pe

Jf_Light_2009

Link to comment
Share on other sites

Guest dantobe
Salut

formez si eu o trupa in bucuresti sunt vocal si am nevoie de tobosar

trupa osa canta hard rock death metal ...

dami add pe

Jf_Light_2009

 

nu ma intereseaza death metal

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Salut,

 

Si mai vin si eu cu o propunere...deh, la cat de cautati sunt tobosatii in zilele noastre.

 

Noi momentan suntem o trupa in formare. Componenta actuala:

- 2 chitari

- basist

- o clapa

- si teoretic 2 vocali (baiat si fata)

 

Avem un tobosar care doar ne ajuta momentan pana ne gasim ceva stabil, el avant proiectul lui spre care cam vrea sa se dedice 100%.

 

Genuri abordate...aici e mai dificil...fiecare avem background-uri diferite, insa intr-un mod ciudat ne intelegem. Nu o sa vrem sa fim cover band, insa ca oricine la inceput, ne axam momentan pe cover-uri. Oricum, o sa ne stabilim la ceva ritman, nu death, thrash, etc. Ca idee de genuri: un soft rock (hai sa-i zicem chiar spre pop-rock, desi...nu prea) blues, rock'n'roll, jazz, funk...cam astea sunt genurile pe care ne-am inteles pana acum si le-am gasit ca punct comun. Nu stiu daca o sa ramana vreunul din astea stabil sau ne vom stabili la altul, sau va fi un amalgam, sau vom face stilul nostru nou. E prea devreme ca sa pot sa ma pronunt in directia asta.

 

Oricum, ca idee, ne trebuie un tobosar stabil si serios.

 

Daca te intereseaza, astept un semn de la tine.

 

O zi buna

Link to comment
Share on other sites

Guest dantobe
Salut,

 

Si mai vin si eu cu o propunere...deh, la cat de cautati sunt tobosatii in zilele noastre.

 

Noi momentan suntem o trupa in formare. Componenta actuala:

- 2 chitari

- basist

- o clapa

- si teoretic 2 vocali (baiat si fata)

 

Avem un tobosar care doar ne ajuta momentan pana ne gasim ceva stabil, el avant proiectul lui spre care cam vrea sa se dedice 100%.

 

Genuri abordate...aici e mai dificil...fiecare avem background-uri diferite, insa intr-un mod ciudat ne intelegem. Nu o sa vrem sa fim cover band, insa ca oricine la inceput, ne axam momentan pe cover-uri. Oricum, o sa ne stabilim la ceva ritman, nu death, thrash, etc. Ca idee de genuri: un soft rock (hai sa-i zicem chiar spre pop-rock, desi...nu prea) blues, rock'n'roll, jazz, funk...cam astea sunt genurile pe care ne-am inteles pana acum si le-am gasit ca punct comun. Nu stiu daca o sa ramana vreunul din astea stabil sau ne vom stabili la altul, sau va fi un amalgam, sau vom face stilul nostru nou. E prea devreme ca sa pot sa ma pronunt in directia asta.

 

Oricum, ca idee, ne trebuie un tobosar stabil si serios.

 

Daca te intereseaza, astept un semn de la tine.

 

O zi buna

 

 

da-mi add fan_zeppelin si discutam

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Trupa Electric Zebra (Bucuresti) cautam tobar. Stilul nostru este pop rock Suntem vechi si harsaiti, toti avem expperienta in domeniu. Tobele nu sunt obligatorii, avem instrumente la studio. Nu suntem trupa de coveruri, cantam repertoriul nostru. Pentru orice detalii ma poti contacta pe YM. "predalert_ro, sau PM. Merita sa inceercam s-ar putea sa sune bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest jama_ragga

Incep de la zero.Caut orice inseamna tinerete ,timp liber,dorinta de a canta si experimenta ,imagine,prospetime.Putin reggae,funk,Blues.Am loc de repetat ,ceva scule si studio.

Sunt organizator de evenimente si om de muzica de mai mult de 10 ani.Daca imi place ge gasesc si suna bine vor fi si cantari.Te astept cu un telefon.

0723326321

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest AlexT

Dan, nici o problemã, sunt un om rãbdãtor, vezi doar sã nu uiți!

Edited by AlexT
Link to comment
Share on other sites

Guest Liviu Nicolae
Tobosar din Bucuresti, cant de 7 ani, caut formatie, gen funk, pop-rock, blues, cover band ..etc.

fan_zeppelin@yahoo.com Cateva prestatii live...http://www.youtube.com/fivetmband :)

 

Mai este de actualitate? Suna-ma la nr. 0724562660 sau da-mi nr. tau de tel.

Caut sa fac o trupa de la zero in Bucuresti, sunt chitarist cu experienta, varsta peste 35 ani, gen hard-rock de calitate sau altceva... si cam atat!

Link to comment
Share on other sites

Guest dantobe
Mai este de actualitate? Suna-ma la nr. 0724562660 sau da-mi nr. tau de tel.

Caut sa fac o trupa de la zero in Bucuresti, sunt chitarist cu experienta, varsta peste 35 ani, gen hard-rock de calitate sau altceva... si cam atat!

 

NU ma intereseaza genul hard-rock

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

alex! am ascultat, o sa te contactez cand o sa devin senil sau surd! :)

 

Stau si eu la rand pentru trupa cu aceleasi genuri. Dupa ce il luati pe Dan, recrutati-ma si pe mine. Dan este instructorul meu de tobe si este aproape la fel de divin ca mine.

 

Glumesc, este extraordinar, de multe ori il rog sa cante asa... ce ii vine lui, si-mi face placere numai sa stau si sa ascult toba. Super touch.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.