www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duelul Acusticelor/electro-acusticelor


Alvas
 Share

Recommended Posts

Sunt intr-o mare dilema. As dori o chitara acustica/Electro-acustica si nu stiu ce marca sa-mi iau. Voi ce preferati? Va rog Argumentati.

??? Fender , Takamine , Hohner , Aria, Ibanez sau Michael Kelly ???

 

Takamine ;)Dar cred ca ar fi important sa zici si in ce categorie de pret;).

Link to comment
Share on other sites

da.... pai pana in 1600 RON

 

Takamine,dar si Fender au modele dragute la banii aia.

 

PS:Si Cort au modele destul de bune si sa nu uitam de Hohner :) .

 

Probatu' e mama alegerii :) ca sa modific un proverb vechi...

 

:)

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Tipul ãsta care, de vreo 7 zile încoace, ne tot cere sã facem topuri de acustice și magazine...

Link to comment
Share on other sites

probabil cu prietenii in spatele blocului are nevoie sa aibe ceva cunostinte cand vine vorba despre asta :) .

no offence...

Vine omul si cere un sfat, iar tu, in cele din urma - educat fiind - il faci sa se simta binevenit (urcand evident in ochii colegilor de forum) aruncand vorbe de genu?

Dar tu, Radusor, cati anisori ai, tuca-te mama?

Link to comment
Share on other sites

Vine omul si cere un sfat, iar tu, in cele din urma - educat fiind - il faci sa se simta binevenit (urcand evident in ochii colegilor de forum) aruncand vorbe de genu?

Dar tu, Radusor, cati anisori ai, tuca-te mama?

 

II raspunsesem lui Baumwolle cu chestia asta.Daca ai fi vazut de cate ori au scris chestia asta pe forum "useri importanti" nu ai mai zice nimic,fiindca nu au scazut in ochii absolut nimanui.Cat despre mine Mr K.R. eu am aproape 14 ani(fara 3 luni mai exact).Insa ce relevanta are asta?Daca am 14 ani si cant de aproape 6 ani la chitara cu ce as fi mai prejos decat cineva de 30 care canta de 3,ha?sau ajungem iar la discutii despre discriminarile in functie de varsta...si ma cheama Radu nu Radusor :) .

Iar pentru Alvas,scuze pentru faza de mai sus si bun venit pe forum :lol:.

 

mersi :) ... si nu ma simt ofensat... am 14 ani :)

 

Hohner se gaseste numai la Senia la Bucuresti? ( ma refer la magazine autorizate).

 

si on topic:vezi ca au zi la muzica sus la etaj(la Mc Music).

Link to comment
Share on other sites

Esti foarte de treaba. Mesi. As dori sa tinem legatura ( in special pentru ca suntem de aceeasi varsta). Visul meu este sa devin chitarist sau vocal, sau chitarist backing vocal. dupa sase ani de chitara cred ca ai ceva experienta. Pot sa ma apuc de chitara electrica fara sa fi cantat macar o ora la orice tip chitara?

 

II raspunsesem lui Baumwolle cu chestia asta.Daca ai fi vazut de cate ori au scris chestia asta pe forum "useri importanti" nu ai mai zice nimic,fiindca nu au scazut in ochii absolut nimanui.Cat despre mine Mr K.R. eu am aproape 14 ani(fara 3 luni mai exact).Insa ce relevanta are asta?Daca am 14 ani si cant de aproape 6 ani la chitara cu ce as fi mai prejos decat cineva de 30 care canta de 3,ha?sau ajungem iar la discutii despre discriminarile in functie de varsta...si ma cheama Radu nu Radusor :) .

Iar pentru Alvas,scuze pentru faza de mai sus si bun venit pe forum :).

 

 

 

si on topic:vezi ca au zi la muzica sus la etaj(la Mc Music).

Stiam ca lui ii spui. Daca vrei sa tinem legatura, ID-ul meu de mess este alvas_95@yahoo.com. Iti multumesc pentru incurajare.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Radu,nu are nici un fel de importanta varsta mai ales cu cantatul la chitara.

Este vorba de putin respect fata de oameni,si nu neaparat de cei care sunt mai in varsta decat tine...

In fine,cred ca ti se pare foarte "trendy" sa stai si sa casti ochii sau sa-ti dai cu parerea pe forumuri...e ceva nou,asa e?

Link to comment
Share on other sites

Mr.Radu,nu are nici un fel de importanta varsta mai ales cu cantatul la chitara.

Este vorba de putin respect fata de oameni,si nu neaparat de cei care sunt mai in varsta decat tine...

In fine,cred ca ti se pare foarte "trendy" sa stai si sa casti ochii sau sa-ti dai cu parerea pe forumuri...e ceva nou,asa e?

 

Nu mai dau detalii despre ce vroia sa spuna defapt mesajul.Si pentru cine era acel no offence(nici pentru Alvas nici pentru Baumwolle ci pentru toti care au folosit replica asta judecand dupa varsta si nu dupa cunostinte.Poate am fost eu prea subtil si nu v-ati prins :)

Deci ca sa fiu educat o sa fac un lucru "trendy" in astel de situatii(ca sa va citez)prefer sa fiu eu cel care inchide subiectul asta si zic sa ramanem on topic;).

Link to comment
Share on other sites

Nu mai dau detalii despre ce vroia sa spuna defapt mesajul.Si pentru cine era acel no offence(nici pentru Alvas nici pentru Baumwolle ci pentru toti care au folosit replica asta judecand dupa varsta si nu dupa cunostinte.Poate am fost eu prea subtil si nu v-ati prins :)

Deci ca sa fiu educat o sa fac un lucru "trendy" in astel de situatii(ca sa va citez)prefer sa fiu eu cel care inchide subiectul asta si zic sa ramanem on topic;).

 

"poate am fost eu prea subtil si nu v-ati prins"....Bine,inseamna ca noi toti,suntem prosti,iar tu esti ala destept.

Nu are nimeni nimic cu tine,nu te mai ataca in halu' asta...Ideea e in felul urmator:

Esti nou venit?.

-Iti uram "Bun venit"!

Esti chitarist sau vrei sa inveti sa canti la chitara?

-Perfect,ai ajuns unde trebuie

Vrei sa te bagi in seama?

-La fel de bine...e locul potrivit

Dar nu uita totusi ca unele chestii pe care tu le zici pot fi interpretate in foarte multe feluri si sa superi pe "X" sau pe "Y"

Si la fel sta si partea cu datul cu parerea cand defapt esti pe langa...sau poate stii ceva dar nu prea bine...

Asta irita pe multi,crede-ma!:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Vã bãgați ca musca amândoi. Musiu Alvas, ca un copil nerãbdãtor ce este, a deschis o grãmadã de thread-uri cu aceleași întrebãri.

 

 

@Alvas: da, poți sã începi electrica "din prima". Eu recomand însã acustica.

Link to comment
Share on other sites

"poate am fost eu prea subtil si nu v-ati prins"....Bine,inseamna ca noi toti,suntem prosti,iar tu esti ala destept.

Nu are nimeni nimic cu tine,nu te mai ataca in halu' asta...Ideea e in felul urmator:

Esti nou venit?.

-Iti uram "Bun venit"!

Esti chitarist sau vrei sa inveti sa canti la chitara?

-Perfect,ai ajuns unde trebuie

Vrei sa te bagi in seama?

-La fel de bine...e locul potrivit

Dar nu uita totusi ca unele chestii pe care tu le zici pot fi interpretate in foarte multe feluri si sa superi pe "X" sau pe "Y"

Si la fel sta si partea cu datul cu parerea cand defapt esti pe langa...sau poate stii ceva dar nu prea bine...

Asta irita pe multi,crede-ma!:)

 

Hai sa incetam!Suntem de mult offtopic si nu am chef sa imi iau ban pentru chestii din astea :).

Scuze daca s-a simtit cineva jignit si sper ca acei "X" si "Y" sa fi inteles defapt despre ce e vorba.

Si ca final nu,nu cred pe nimeni prost...

 

:) RGC si sper sa nu mai fie cazul sa continuam discutia asta inutila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.