www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dean Evo Noir


lightfrets
 Share

Recommended Posts

M-am tot gandit in ultima vreme sa imi cumpar o chitara cat de cat buna avand in vedere si raportul calitate pret. Acum daca cineva a cantat pe Dean Evo Noir poate are bunavointa sa-mi spuna si mie cum suna. Am vazut cateva clipuri pe youtube dar nu sunt foarte clare. Imi place chitara asta ca are lemnul de mahon si set neck. Dar nu prea stiu eu cine stie ce de dozele alea active. Nu am cantat niciodata pe o chitara cu doze active pana acum. Mda. Daca cineva stie cate ceva de chitara aceasta liber sa-i exprime opinia.

 

http://guitarshop.ro/poza-zoom.php?poza=po...206929_zoom.jpg

Link to comment
Share on other sites

M-am jucat cu chitara asta, este o chitara excelenta pt pretul ei si nu numai, chei grover, mahon, finisaje bune, suna ok, dozele is slabe comparate cu niste doze bune, dar nu rele, peste dozele stock ibanez(de fapt nici o doza nu-i mai proasta decat dozele stock de pe ibn). Dozele is pasive.

Merita cumparata si eventual un upgrade la doze => o chitara buna

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

Am cantat si eu putin pe o chitara de'asta si pot spune ca griff-ul este foarte asemanator cu baseball_bat.jpg. Not good!

 

 

LE: Daca dozele au "capacele" alea pe ele, asta nu inseamna ca sunt doze active! Acolo pe guitarshop scrie "Dean Humbucker Pickups".

 

Pai cum adica griful e asamanator cu o bata de baseball??? :) adica e gros sau ce? ca nu inteleg.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mdalinn

Grifful e asemanator cu al unei chitari cu 8 corzi !

 

Ia-ti alta chitara Dean - Flyin' V ( dar la Flyin' V , eu prefer Jackson )

 

A fost un sfat :) !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.