www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Ajutor


Guest mboyeu
 Share

Recommended Posts

Salut ! :)  

 

am nevoie de ajutor am primit o chitara electrica , si suna foarte bine dar nu stiu ce firma este sau din ce an , nu scrie nimic pe ea  :)

post-13312-1265064621_thumb.jpg

post-13312-1265065237_thumb.jpg

Edited by mboyeu
Link to comment
Share on other sites

Guest Alexi256

pare a fi reghin din 80-90 dar imi amintesc ca am vazut si niste electrice bulgaresti care aratau ca asta

either way e bine ca esti multumit de ea

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Am intalnit cateva chitari hora vechi care sunau foarte bine (sustain, ton foarte frumos, fara fretbuzz, desi aveam actiunea putin cam mare pentru gustul meu). Asa ca daca griful e bun, iar chitara greluta, pastreaz-o, reconditioneaz-o si n-ai sa regreti. Poti sa-i schimbi dozele, poturile. Poate e indeajuns sa rebobinezi dozele si iesi mai ieftin. Chiar daca freturile is tocite sau are putin de fretbuzz, se rezolva usor si e o operatie pe care poti sa o rezolvi si acasa. Oricum nimeni n-o sa-ti dea mai mult de 200 de ron pe Hora, in oricat de buna conditie este. Exista intotdeaua alternativa squier, iar tu iesi in dezavantaj.

Link to comment
Share on other sites

Guest JamesCicio

as cumpara-o pe cea cu 24 de frets , pentru ca am una de 21 si o sa iti trebuiasca atunci cand canti solourile de la bodom

Link to comment
Share on other sites

Guest mboyeu

poi sunt foarte multumit de chitara si o dau pe asta ca mai am nevoie de putini bani.

 

imi pare rau ca trebuie sa o dau pt ca e o chitara super .

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu modelul asta de Reghin. A trecut prin multe, de la taierea coltului de jos (care a fost proiectat de un om care n-a pus mana pe chitara in viata lui) pana la schimbarea corpului cu o incrucisare de RR Flying V cu un Explorer si 2 humbucker-e si floyd rose in loc de cele 2 doze single si tabla initiala. Of, of, amintiri... De Craciunul trecut e a unui prieten bun, iar eu am - ce crezi? - o Aria :) . Cu tunomatic, nu tremolo, eu asa am vrut.

Sunt multumit de amandoua? Da, desi nu prea mai stiu cum era Reghinul la inceput.

 

Iti dau un sfat: imprumuta cele 200 de lei pana cumperi chitara noua, asa poti sa le compari direct.

 

Sanatate si virtute.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.