www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Modificari La Muzica


Faust
 Share

Recommended Posts

Guest Mircea19

pai spatiul este al ucmr-ului... eu lucrez la ucmr deci stiu foarte bine ce vb...:)

 

din punctu meu de vedere s-ar putea sa fie o schimbare in bine..:) chiria este destul de mare acolo.. si poate in felul asta se vor asocia intr-un fel toate magazinele din magazinul muzica si isi vor inchiria o hala industriala ceva pe la 500 1000 2000 de m2 .. unde chiria este ceva in jur de 3 euro pe m2... o amenajeaza si apoi ii dau drumu la magazin...

- ar fi mai ieftin pt ei.. ar fi mai ieftine in felul asta instrumentele pt noi..

poate ar mai aparea si alte firme importatoare de instrumente..poate chiar producatori din romania.. etc..ar exista spatii mai mari de depozitare.. si atunci ar putea aduce instrumente mai multe la preturi mai mici... etc. ..

 

 

ar fi un fel de Cora de instrumente muzicale :) nu cred ca ar fi o problema atat de mare daca nu va fi situat in centru ... din partea mea poate sa fie si la iesirea din bucuresti..

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

din partea clientzilor fideli lipsitzi de 18 ani si de masina, nu prea e dragutza mishcarea. ar fi frumos sa fie oarecum central amplasamentul

Link to comment
Share on other sites

pai spatiul este al ucmr-ului... eu lucrez la ucmr deci stiu foarte bine ce vb...:)

 

din punctu meu de vedere s-ar putea sa fie o schimbare in bine..:) chiria este destul de mare acolo.. si poate in felul asta se vor asocia intr-un fel toate magazinele din magazinul muzica si isi vor inchiria o hala industriala ceva pe la 500 1000 2000 de m2 .. unde chiria este ceva in jur de 3 euro pe m2... o amenajeaza si apoi ii dau drumu la magazin...

- ar fi mai ieftin pt ei.. ar fi mai ieftine in felul asta instrumentele pt noi..

poate ar mai aparea si alte firme importatoare de instrumente..poate chiar producatori din romania.. etc..ar exista spatii mai mari de depozitare.. si atunci ar putea aduce instrumente mai multe la preturi mai mici... etc. ..

ar fi un fel de Cora de instrumente muzicale :) nu cred ca ar fi o problema atat de mare daca nu va fi situat in centru ... din partea mea poate sa fie si la iesirea din bucuresti..

ah, e chiria mare acolo!? si cine a facut-o mare, nu proprietarul? scopul a fost nobil doar initial pentru ca intre timp a fost scuzat de mijloace! va avea exact soarta caselor de cultura care nu mai aveau ca scop CULTURA ci PROFITUL! schimbarea in bine, de care vorbesti ar fi fost cat de cat buna daca s-ar fi facut inainte si nicidecum in felul asta. nu de alta, dar mai observam si noi care e cauza si care-i efectul.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

cearny a pus punctul pe I...

 

inca un punct in plus.. cand vanzatori nu o sa mai fie stresati si satui de pusti care vin si probeaza tot standul si nu cumpara nimic .. poate o sa se poarte mai bine cu clienti :) ..

 

Stratman imi pare rau dar sincer mie mi se pare prea mic spatiul ala pt un magazin de instrumente muzicale :) cate piane cu coada crezi ca ar incapea acolo ? :)) .. intelegi.. despre asta e vb.. cu cat e mai mare spatiul si mai ieftin cu atat instrumentele de care avem noi nevoie vor fii mai ieftine... ti-am explicat de ce.. in primul rand chiria e mai mica pt o cladire inafara bucurestiului.. si in al doilea rand.. o sa existe spatii de depozitare mult mai mari.. si atunci poate o sa inceapa si ei sa aduca scule multe.. ca sa obtina cateva reduceri. ..ca sa nu mai vb de magazine noi care acum pur si simplu nu au unde sa mai inchirieze in magazinul muzica. .. ma rog

 

acum depinde numai de ei daca vor sa faca asta sau nu... ca e posibil sa fie mai rau ca innainte... adica fiecare sa-si deschida buticul lui :()

Link to comment
Share on other sites

cearny a pus punctul pe I...

 

inca un punct in plus.. cand vanzatori nu o sa mai fie stresati si satui de pusti care vin si probeaza tot standul si nu cumpara nimic .. poate o sa se poarte mai bine cu clienti :) ..

 

Stratman imi pare rau dar sincer mie mi se pare prea mic spatiul ala pt un magazin de instrumente muzicale :) cate piane cu coada crezi ca ar incapea acolo ? :)) .. intelegi.. despre asta e vb.. cu cat e mai mare spatiul si mai ieftin cu atat instrumentele de care avem noi nevoie vor fii mai ieftine... ti-am explicat de ce.. in primul rand chiria e mai mica pt o cladire inafara bucurestiului.. si in al doilea rand.. o sa existe spatii de depozitare mult mai mari.. si atunci poate o sa inceapa si ei sa aduca scule multe.. ca sa obtina cateva reduceri. ..ca sa nu mai vb de magazine noi care acum pur si simplu nu au unde sa mai inchirieze in magazinul muzica. .. ma rog

 

acum depinde numai de ei daca vor sa faca asta sau nu... ca e posibil sa fie mai rau ca innainte... adica fiecare sa-si deschida buticul lui :()

stai linistit ca am inteles foarte bine despre ce este vorba si ai perfecta dreptate. tie nu am nimic sa-ti reprosez, poate celor care se fac ca se ocupa de cultura. tu nu ai dorit decat sa ne pui, bine intentionat, niste informatii utile la dispozitie si sa incerci sa explici avantajele. problema este ca aceasta alternativa ar fi trebuit sa apara INAINTE de se intampla ceea ce s-a intamplat. dar, crede-ma ca, stiu si eu cam cum si cu ce se mananca treaba asta (daca ai sti cu ce m-am ocupat, ti-ai da seama ca nu ma laud) si nu e un lucru chiar asa de simplu. desigur, spre ceea ce spui tu trebuie sa se tinda, dar de la intentie pana la realizare este cale lunga si pana atunci asistam la ceea ce se vede si, din pacate, e in detrimentul nostru (si al cumparatorilor si al vanzatorilor cu consecintele de rigoare).

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai ma bucur ca vb aceiasi limba :)... din punctu meu de vedere ar fi fost mult mai bine sa se intample chestia asta acum 10 -15 ani.. dar asta e ce sa-i faci?

 

mi-ar fi placut sa ma uit pe music123 si sa zic .. Ba ce preturi mari au astia .... si toata lumea sa cumpere de pe muzica.ro :) ...

 

-eu sper sa se redreseze industria asta a instrumentelor muzicale... pt ca e de toata rusinea sa ai banii in mana si sa nu poti sa-ti cumperi un gibson in secunda doi.. sau un strat left hand,, sau un set de tobe , sau mai stiu eu ce....la muzica aduc din an in paste cate un set de tobe... si ala e deja cumparat de altcineva pe comanda..

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

daca stau bine si ma gandesc ... poate ar fi trebuit sa plece ei de buna voie .. .ca sunt sigur ca au si ei net pe acasa.. si au vazut la ce preturi sa vand instrumentele p-afara .. .. dar stiu sa se planga ca nu vand destule instrumente.. pai ei nu vand dar astia de afara vand destule in romania :).. cum dracu or reusi aia sa aiba niste preturi atat de mici.. si cu tot cu taxe, vama transport, comision, sa iesi mai ieftin ca in romania ?????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.